Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oto nowy Batman! Poznajcie Tima Foxa

Jak poinformowało DC Comics, kolejną postacią, która przywdzieje strój Batmana, będzie czarnoskóry Tim Fox.
.get_the_title().

Tim to syn dobrze znanego fanom serii Luciusa Foxa, który był menedżerem biznesowym Bruce’a Wayne’a w Wayne Enterprises. W filmach Christophera Nolana grał go Morgan Freeman. Tim również nie jest nowym bohaterem – po raz pierwszy na łamach komiksów pojawił się już w 1979 roku.

Akcja nowego „Batmana” dzieje się w przyszłości, gdy Gotham kontrolowane jest przez złowieszczy, wyjęty spod prawa Magistrat, a Bruce Wayne nie żyje.

To właśnie Lucius Fox przejął majątek i technologię Wayne’a, dzięki czemu jego syn może założyć maskę i uratować miasto. Tim Fox pojawi się po raz pierwszy jako Batman w cztero-wydaniowym „Future State: The Next Batman” w styczniu, a jego historia będzie kontynuowana w lutym w antologii „Batman: Black & White”. W lutym poznamy też jego nowego pomocnika, czyli postać, która będzie odpowiednikiem Robina. To nie pierwsza zmiana jednego z głównych bohaterów DC Comics – ogłoszono wcześniej, że Clarka Kenta zastąpi jego syna Jon, a Wonder Women zastąpi Yara Flor.

źródło: Comics Beat

Nową serię komiksów napisze laureat Oscara za scenariusz do filmu „Zniewolony. 12 Years a Slave”, John Ridley.

Moi synowie doceniają to, co robię. Cieszą się moim szczęściem i są wielkim wsparciem. Ale dużo bardziej wolą obejrzeć „Czarną Panterę” niż „12 Years a Slave”, bądźmy szczerzy. A więc możliwość napisania nowego „Batmana” i fakt, że następny Batman będzie czarnoskóry, oznacza, że już mam swoją oddaną widownię, a cała reszta planety może to znienawidzić, mieć tym problem, oczerniać to – powiedział w rozmowie z „New York Timesem”.

John Ridley. źródło: Jordan Strauss

Zdjęcie główne: Den of Geek
Tekst: Miron Kądziela

KULTURA I SZTUKA