Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Poczytaj książki z Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w serwisie rowerowym i w sklepie ogrodniczym!

Zamiast bezmyślnie scrollować telefon w serwisie rowerowym, zajrzyjcie do 'Tkanek miękkich' Zyty Rudzkiej albo 'Dzikiej rzeczy' Rafała Księżyka.
.get_the_title().

Pod koniec czerwca ogłoszeni zostali laureaci 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W kategorii proza wyróżnione zostały 'Tkanki miękkie’ Zyty Rudzkiej, w kategorii poezja 'Zakłady holenderskie’ Radosława Jurczaka, 'Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych’ Aleksandry i Daniela Mizielińskich otrzymały nagrodę w kategorii literatura dziecięca, a 'Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949′ Grzegorza Piątka to najlepsza książka o tematyce warszawskiej. Nie przeczytaliście jeszcze wszystkich nagrodzonych tomów? Teraz macie taką okazję. Właśnie wystartowała nietypowa akcja, dzięki której wyróżnione i nominowane pozycje będą dostępne w różnych punktach miasta. W ten sposób warszawiacy będą mieli okazję zapoznać się z 'Tkankami miękkimi’ czy 'Najlepszym miastem świata’, odwiedzając barbera czy warzywniak.

W pięciu punktach miasta do 31 sierpnia działać będą Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej.

Siedząc na leżaku, będziecie mogli rozkoszować się literaturą, a w międzyczasie na przykład naprawiony zostanie wasz rower. Miejsca, które biorą udział w akcji, to 'Owoce, Warzywa’ na ulicy Kazimierzowskiej 10, sklep i serwis rowerowy 'Bajki z bajki’ przy al. J. Waszyngtona 136, sklep ogrodniczy 'Dom Roślin’ przy ul. Z. Krasińskiego 18, Barber 'Ferajna’ przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz 'Na Gramy. Sklep Bez Plastiku’ na ul. Pięknej 24/26A.

Przygotowaliśmy tę akcję z nadzieją, że takie przypadkowe spotkania z książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji. W czasie wakacji Warszawa przygotowała wiele wydarzeń związanych z literaturą, książka to świetny towarzysz w letnim wypoczynku, w każdym miejscu i o każdej porze – tłumaczy Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy. W Warszawskich Czytelniach znajdziecie nie tylko te nagrodzone, ale także nominowane książki.

Wśród nich jest choćby znakomita 'Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989 -1993′ Rafała Księżyka czy minimalistyczny tom poezji 'Boję się o ostatnią kobietę’ Joanny Bociąg. Jest też coś dla dzieci!

Więcej informacji na temat Warszawskich Czytelni Nagrody Literackiej znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: UM Warszawa
Tekst: NS

KULTURA I SZTUKA