Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Premiera zapomnianego kawałka Queen. 'Face It Alone’ z udziałem Freddiego trafiło do sieci

Fani Queen od kilku dni przebierali nogami ze zniecierpliwienia i oto jest – nieznany do tej pory singiel z udziałem Freddiego Mercury'ego trafił do sieci.
.get_the_title().

Zespół podsycał zainteresowanie premierą piosenki w dosyć tajemniczy sposób. Najpierw w Londynie, a później w Kanadzie, Meksyku i Japonii pojawiły się billboardy z doskonale znaną sylwetką zmarłego w 1991 roku wokalisty Queen, napisem 'Face It Alone’ i kodem QR. 7 października na profilu zespołu pojawił się wpis: 'Widzieliście wiadomość? Miejcie oczy szeroko otwarte i dzielcie się zdjęciami lokalizacji, w których trafiliście na nasz billboard’. Do sieci trafiła też 6-sekundowa zapowiedź utworu.

Latem gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor ogłosili w rozmowie z BBC Radio 2, że 'znaleźli mały klejnot od Freddiego, o którym trochę zapomnieli przez te wszystkie lata’. To jest wspaniałe. Właściwie to było prawdziwe odkrycie – mówili i zapowiadali, że najpewniej we wrześniu usłyszą ten klejnot. Fani musieli jednak poczekać trochę dłużej – do 13 października.

Utwór powstał podczas przygotowywania albumu The Miracle z 1989 roku. Zespół długo żył w przekonaniu, że nagrania nie da się uratować, ale inżynierowie, z którymi współpracują ostatecznie pokazali, jaka jest siła technologii. Patrzyliśmy na nią tak długo i myśleliśmy, że nic się nie da zrobić. Pewnego dnia stwierdziliśmy, że może zaryzykujemy, a nasz zespół inżynierów powiedział: 'ok, spróbujmy’. To jest jak zszywanie kawałków, ale to piękna i wzruszająca praca – mówił May.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BBC Radio 2 (@bbcradio2)

Przypomnijmy, że przy okazji premiery The Miracle Freddie zdradził, że podczas pracy nad albumem powstał 30. piosenek, niektóre uznano za 'plan B’, więc najwięksi fani wiedzieli, że 'Face It Alone’ istnieje. W końcu doczekali się dnia, w którym będą mogli wysłuchać nowego-starego utworu śpiewanego przez swojego idola. O 11:00 trafił on na YouTube.

Tekst: AC
Zdjęcie: Wikimedia Commons

KULTURA I SZTUKA