Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rooney Mara zagra Audrey Hepburn w nowym filmie biograficznym

Film o gwieździe starego Hollywoodu, ikonie stylu oraz działaczce humanitarnej zostanie wyreżyserowany przez Lukę Guadagnino, twórcę m.in. ‘Tamtych dni, tamtych nocy’ oraz remake’u horroru ‘Suspiria’.
.get_the_title().

Rolę Audrey Hepburn zagra Rooney Mara. Jest ona laureatką Złotej Palmy za rolę w filmie ‘Carol’, była też dwukrotnie nominowana do Oscara. Mara znana jest m.in. z filmów ‘Dziewczyna z tatuażem’ oraz ‘Ghost Story’.

Mara nie tylko jest bardzo podobna do Hepburn – aktorki łączy także zaangażowanie w aktywizm i działalność charytatywną.

Rooney Mara i jej partner, Joaquin Phoenix, od lat walczą o prawa zwierząt i popularyzują weganizm. Mara zarządza także fundacją Uweza, która pomaga biednym rodzinom w Kenii.

Rooney Mara oraz Audrey Hepburn / Zdjęcia: Reuters, Interfoto

Audrey Hepburn i jej ikoniczne kreacje można podziwiać w takich filmach, jak ‘Rzymskie wakacje’, ‘My Fair Lady’ czy ‘Śniadanie u Tiffany’ego’. Hepburn zaczęła swoją karierę, występując na recitalach tanecznych, aby zbierać pieniądze na wsparcie holenderskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Później kształciła się w balecie w Amsterdamie oraz w Londynie, a po zagraniu kilku mniejszych ról w filmach została dostrzeżona przez pisarkę Sidonie-Gabrielle Colette i obsadzona w adaptacji jej sztuki na Broadwayu. Kilka lat później zagrała główną rolę w ‘Rzymskich wakacjach’, za którą dostała Oscara. Hepburn szybko stała się sławna, zdobywając podczas bogatej kariery wiele prestiżowych nagród.

Audrey Hepburn jest jedną z 16 osób w historii, które w czasie swojej kariery zdobyły Emmy, Grammy Oscara i nagrodę Tony.

Pod koniec lat 60. Audrey Hepburn ograniczyła występy aktorskie i skupiła się na aktywizmie jako ambasadorka dobrej woli UNICEF. W latach 1988–1992 pracowała w biednych krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji i w uznaniu za zasługi została odznaczona Medalem Wolności przez prezydenta George’a Busha seniora.

Audrey Hepburn w Etiopii / Zdjęcie: John Isaac

Produkcją biografii Hepburn zajmie się Apple Studios, więc film prawdopodobnie zasili katalog platformy Apple TV+.

Scenariusz napisze Michael Mitnick, który współpracował z Guadagnino przy krótkometrażowym filmie ‘The Staggering Girl’ z 2019 roku, a także ma w produkcji biografię Jima Hensona. Przybliżona data premiery nie jest jeszcze znana, lecz Luca Guadagnino ma w kolejce jeszcze bardzo wiele projektów. Po reżyserii serialu ‘Tacy właśnie jesteśmy’ i produkcji dokumentu ‘Truflarze’ miał zająć się reżyserią filmu ‘Bones & All’ z Timothée Chalametem w jednej z ról oraz adaptacją ‘Władcy much’ Williama Goldinga.

Zdjęcie główne: EPA
Tekst: MK

KULTURA I SZTUKA