Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Różnorodność, kreatywność i TikTok, czyli Papaya Young Creators z nową kategorią

Konkurs Papaya Young Creators łączy siły z TikTokiem, tworząc kategorię, która otwarta jest dla wszystkich. Nakręć video z zadaniem konkursowym i wygraj 10 tys. złotych, sesję mentoringową z Moniką Brodką, Nataszą Parzymies i Curą oraz staż w Papaya Films!
.get_the_title().

Już drugi rok z rzędu TikTok jest najczęściej pobieraną aplikacją, a jakiś czas temu platformie stuknął miliard użytkowników. Skoro więc korzysta z niego co ósma osoba na świecie i każdego dnia ląduje na nim multum najróżniejszych filmików, nic dziwnego, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – od rozrywki przez treści sportowe po edukację i materiały poruszające problemy społeczne. Zarządzającym platformą przyświecają precyzyjnie zdefiniowane wartości, wśród których znajduje się różnorodność, równość i inkluzywność. Dodatkowo TikTok stanowczo opowiada się przeciwko dyskryminacji i rasizmowi – to wszystko sprawia, że platforma przyciąga najróżniejsze osoby, a one opowiadają tam o swoim doświadczeniu, które niekiedy diametralnie różni się od naszego życia.

Weźmy choćby kanał @vip_team_official – z pewnością zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wygląda życie osób z uszkodzeniami wzroku. Monika i Mikołaj z VIP Team z pewnością rozwieją wszystkie wasze wątpliwości, łącznie z tym, czy do osoby niewidomej można powiedzieć 'do zobaczenia’.@bezinteresowyny_onair to transmężczyzna, który na swoim TikToku opowiada o tranzycji, burząc mity i rozwiewając wątpliwości, a @_haubsky otwiera przed obserwatorami drzwi domu dziecka, którego podopiecznym jest od kilku lat. Opowiada o swoim doświadczeniu bez zbędnego patosu, a za to ze sporą dawką poczucia humoru. Z kolei profilu @lifeonwhlz wielu z was z pewnością nie trzeba przestawiać – Wojtek Sawicki jest pewnie najbardziej znaną osobą chorującą na dystrofię mięśniową Duchenne’a w Polsce. Wraz z narzeczoną Agatą zapraszają widzów do swego świata i z niezwykłą otwartością opowiadają o swoim życiu. A to zaledwie czubek góry lodowej, bo na TikToku znajdziecie też takich twórców jak niestroniący od makijażu @insta.samiec, @grubalka – lesbijka plus size czy afropolska piosenkarka @madamekwa.

@vip_team_official

Niewidoma robi imprezę…

♬ Disney – Kizo

@haubsky_ 👶👶👧 #haubsky_ #domdziecka #dc #for #fyp ♬ habits stay high – favsoundds

Co te wszystkie konta mają ze sobą wspólnego? Są nie tylko dowodem na ogromną różnorodność doświadczeń użytkowników aplikacji, ale i na ich gigantyczną kreatywność. To wartości, które celebruje ta platforma i właśnie one przyświecają kategorii, w której TikTok połączył siły z Papaya Young Creators (dawniej Papaya Young Directors). TikTok Unique Stories to pierwsza w 9-letniej historii konkursu kategoria otwarta nie tylko dla początkujących filmowców, ale dla wszystkich, którzy mają od 20 do 35 lat i chcieliby spróbować swych sił w zadaniu konkursowym. Do wygrania jest sesja mentoringowa z Moniką Brodką, Nataszą Parzymies i Curą, 10 tys. złotych oraz płatny staż w roli content creatora w Papaya Films.

Różnorodność napędza kreatywność – otwarcie się na odmienne perspektywy i idee sprawia, że stajemy się bardziej twórczy.

Zresztą posłuchajcie, co na ten temat mówi Monika Brodka. – Ludzie, których spotykam w mojej pracy, są dla mnie ogromną inspiracją – opowiada piosenkarka. – Dużo łatwiej wymyśla mi się historie, gdy obcuję z bardzo otwartymi ludźmi z innych kultur. Myślę, że, jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, przy pracy twórczej bardzo ważne jest to, że nie jesteśmy tacy sami.

’Różnorodność jest piękna!’ – tak brzmi zdanie, które przyświeca konkursowi TikTok Unique Stories.

Uczestnicy konkursu mają odnieść się tego zdania w postaci maksymalnie 180-sekundowego video zamieszczonego na TikToku i opatrzonego hasztagiem #TikTokUniqueStories. Jak powinien wyglądać? To oczywiście zależy totalnie od was i od waszej fantazji, ale pamiętajcie, że TikTok to sprytne narzędzie, które da się wykorzystać w kreatywny sposób, więc nie bójcie się eksperymentów. Mocne otwarcie, dobrze dobrany dźwięk i solidny storytelling świadczyć będą na waszą korzyść. Pamiętajcie też o tym, by zalogować się na stronie konkursu i umieścić tam link do swego filmu na TikToku. Brzmi jak coś dla was? W takim razie do dzieła – macie czas do 11 maja!

@lifeonwhlz Konkurs Papaya Young Creators! Nagraj filmik o różnorodności, dodaj #TikTokUniqueStories ♬ Papaya – Urszula Dudziak & Walk Away

KULTURA I SZTUKA