Sofia Coppola 'wyreżyserowała’ zestaw do makijażu Priscilli Presley

Sofia Coppola i marka Half Magic postanowiły zaprojektować zestaw do makijażu inspirowany wizerunkiem młodej żony Elvisa. W latach 60. kocie oczy Priscilli Presley naśladowały tysiące kobiet na świecie. Teraz sytuacja może się powtórzyć.
.get_the_title().

Donni Davy stworzyła oddzielną kategorię w świecie beauty. Makijażystka serialu 'Euforia’, sprawiła, że znakiem rozpoznawczym kultowego serialu stał się wizerunek bohaterek granych przez Zendayę, Sydney Sweeney oraz Hunter Schafer czy Alexę Demi. Producent serialu Entertainment Company A24 wspólnie z Donni Davy postanowili stworzyć markę kosmetyczną dla generacji Z. Tak powstało Half Magic.

Tym razem Donni Davy odpowiadała za makijaże w najnowszym filmie Sofii Coppoli.

Zadanie było trudne, bo makijaż jest tu niemal postacią filmową – to za jego sprawą Priscilla Presley z delikatnej nastolatki zmienia się w ikonę dotrzymującą kroku swojemu mężowi.

W latach 60. kocie oczy Priscilli Presley naśladowały tysiące kobiet na świecie. Teraz, za sprawą biograficznego filmu Coppoli 'Priscilla’ i zestawu kosmetyków zaprojektowanych przez Donni Davy, makijażystkę znaną ze stylizacji w serialu 'Euforia’ i stojącą za marką Half Magic, sytuacja może się powtórzyć.

’Priscilla’, film biograficzny o Priscilli Presley w reżyserii Sofii Coppoli amerykańską premierę ma już w ten weekend (polska niestety dopiero w lutym). Czy młoda żona Elvisa stanie się inspiracją dla pokolenia Z?

Jej wizerunek był kultowy w latach 60. XX wieku. Wielkie, natapirowane włosy, usta pokryte błyszczykiem i oczy podkreślone czarnym eyelinerem. Ten look stał się inspiracją choćby dla Lany del Rey. Teraz może stać się popularny nie tylko na Halloween.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez HALF MAGIC (@halfmagicbeauty)

Film został oparty na wspomnieniach Priscilli 'Elvis i ja’ z 1985 roku. Opowiada historię miłosną Priscilli i Elvisa z jej punktu widzeia i obejmuje okres od momentu pierwszego spotkania w Niemczech, po życie w Graceland i separację. Zwiastun filmu pokazuje główną bohaterkę malującą się, nakładającą ciężkie warstwy tuszu do rzęs i robiącą grube kreski. Ten look był jednocześnie bronią Priscilli, ale też jej więzieniem, integralną częścią jej historii.

Wygląd, kolor włosów i dramatyczny makijaż były sposobem na zadowolenie słynnego męża. To on decydował o jej wizerunku.

To mroczne i pokręcone, bo to on zamienił ją w wampa, w seksownego kociaka, popchnął do pełnej transformacji z uczennicy w błyszczącą ikonę, która stała się jej tożsamością – Donni Davy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez HALF MAGIC (@halfmagicbeauty)

Co zawiera zestaw Priscilla x Half Magic

Zestaw zawiera tusz do rzęs, narzędzie ułatwiające tworzenie kresek na powiekach oraz płynny eyeliner. Najpierw rysujemy linię podobną do eyelinera za pomocą silikonowego urządzenia, umieszczając silikonowy diament w zewnętrznym rogu oka. Teraz pora na kilka warstw tuszu – zresztą możecie zobaczyć jak robi to Donni Davy. Zestaw Priscilla kosztuje 49 dolarów i można go kupić m.in. na stronie A24Films.com i HalfMagicbeauty.com.

KULTURA I SZTUKA