Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Spike Lee wyreżyseruje serial dokumentalny o Colinie Kaepernicku

Kaepernick, były futbolista, znany jest ze swojego aktywizmu. Walczy przeciwko niesprawiedliwości rasowej.
.get_the_title().

Kultowy reżyser Spike Lee (’Rób, co należy’, 'Malcolm X’) wyreżyseruje dla ESPN wieloczęściowy serial dokumentalny o futboliście Colinie Kaepernicku, który zawierać będzie obszerne wywiady z byłym rozgrywającym San Francisco 49ers oraz nagrania z jego osobistego archiwum. Spike Lee ma zamiar zapewnić ‘pełną, pierwszoosobową relację z jego podróży’.

Kaepernick ostatnio grał w futbol amerykański w 2016 – w tym samym roku, w którym zaczął klęczeć podczas hymnu narodowego, aby zaprotestować przeciwko brutalności policji i systemowej niesprawiedliwości rasowej.

Po tym sezonie skończył mu się kontrakt i nie podpisał go z żadnym zespołem, chociaż National Footbal League zachęcało drużyny do podjęcia z nim współpracy. Jego protest odbił się w Stanach Zjednoczonych szerokim echem – część osób chwaliła go za walkę o swoje prawa, a część oskarżała o znieważenie hymnu.

Kaepernick klęczy podczas hymnu. Zdjęcie: Mike Groll

Spike Lee ma nie tylko wielkie doświadczenie w reżyserii filmów fabularnych – pracował także przy wielu produkcjach dokumentalnych, ostatnio w tematyce sportowej.

Ma na koncie m.in. dokument o Mike’u Tysonie, Kobe Bryancie czy Jimie Brownie.

Nie głoszono jeszcze ani tytułu, ani przybliżonej daty premiery serialu dokumentalnego o Kaepernicku.

Zdjęcie główne: AFP
Tekst: MK

KULTURA I SZTUKA