Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Znamy podstawą obsadę nowego serialu Netflixa 'Three-Body Problem’

'Three-Body Problem', powieść o pierwszym kontakcie ludzkości z obcą cywilizacją, której autorem jest Liu Cixin, doczeka się serialowej adaptacji. Ujawniono właśnie dwanaście nazwisk obsady.
.get_the_title().

Scenarzyści i reżyserzy znani z 'Gry o Tron’, czyli Daniel Brett Weiss i David Benioff, oraz scenarzysta i producent 'Czystej Krwi’ Alexander Woo pracują nad serialową adaptacją trylogii 'Problem trzech ciał’. Netflix oficjalnie zapowiedział rozpoczęcie produkcji 'Three-Body Problem’ na listopad tego roku, a teraz dzieli się z widzami informacjami o obsadzie, wśród której znajdziemy między innymi dwóch aktorów znanych z serialu 'Gra o Tron’.

12 aktorów, którzy zagrają w podstawowej obsadzie, to: Liam Cunningham (’Gra o Tron’), Jovan Adepo (’Watchmen’), John Bradley (’Gra o Tron’), Benedict Wong (’Doktor Strange’, 'Szkoła Zabójców’) Tsai Chin (’Casino Royale’, 'Iluzja 2′), Elza González (’Baby Driver’), Jess Hong (’Inked’), Marlo Kelly (’Dare Me’), Alex Sharp (’Aż do kości’), Sea Shimooka (’Arrow’), Zine Tseng, Saamer Usmani (’What/If’).

Nowy serial Netflixa to adaptacja trylogii sci-fi pióra Liu Cixin, który jest jedną z jaśniej świecących gwiazd chińskiej fantastyki naukowej. Cixin przez wiele lat był inżynierem w elektrowni, by w końcu poświęcić się swojej pasji, jaką było pisanie. Z sukcesem. Łącznie opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction, a w 2015 roku za 'Problem trzech ciał’ – pierwszy tom cyklu – otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. Był to pierwszy raz w historii, gdy nagrodę przyznano autorowi nieanglojęzycznemu.

Trylogia opowiada o pierwszym kontakcie człowieka z obcymi z planety zwanej Trisolaris oraz o narastającym konflikcie między dwoma gatunkami.

Nie chcąc zbytnio spojlerować: główny bohater, rozczarowany posunięciami rządu i ludzkością w ogóle, naprowadza obcych na położenie Ziemi, a ci wkrótce mają zacząć przygotowywać się do inwazji. Ludzie jednak wciąż mają czas na działanie.

– Trylogia Liu Cixin to najbardziej ambitna seria science fiction, jaką czytaliśmy, zabierająca czytelników w podróż od lat 60. do końca czasów. Od życia na naszej bladoniebieskiej kropce po odległe rubieże wszechświata. Cieszymy się, że spędzimy najbliższe lata, ożywiając tę historię dla widzów z różnych zakątków świata – mówią Benioff i Weiss.

Zapowiada się wielowątkowa, ambitna i zakrojona na szeroką skalę opowieść z wieloma ciekawymi postaciami, która może być hitem Netflixa.

Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak kręcenie pierwszego sezonu planowo ma się zakończyć w sierpniu 2022 roku.

Tekst: Paula Sieracka

KULTURA I SZTUKA