Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Znany fotograf odtworzył po latach kadry z młodymi niegdyś modelami

Końcowy efekt porusza i w piękny sposób ilustruje przemijanie.
.get_the_title().

Upływający czas to jeden z najbardziej inspirujących tematów w sztuce, jednak łatwo przy obrazowaniu go popaść w pretensjonalność i banał. Tej pułapki w swoim projekcie fotograficznym 'Then & Now’ (’Wtedy i teraz’) uniknął na szczęście Doug Inglish.

Autor zaproponował modelom, z którymi pracował na początku lat 00., by po tak długiej przerwie zapozowali dla niego jeszcze raz, dokładnie w ten sam sposób, co wtedy.

Młode wówczas i artystycznie przedstawione twarze i ciała teraz są więc już nieco nadgryzione zębem czasu, prowokując do rozmyślań nad tym, czego doświadczały osoby ze zdjęć w wieloletnim okresie pomiędzy obydwoma ujęciami. Inglish w wywiadach wspomina o specyficznym rodzaju tęsknoty i nostalgii względem przeszłości, który starał się uchwycić na zdjęciach. Projekt doczekał się wystawy m.in. Meksyku. Pierwszym z mężczyzn, z którymi się skontaktował był Jacob Buchholz – na dawnej fotografii 23-letni, na nowej zaś w okolicach czterdziestki.

Wielu z początkujących wówczas modeli, pozujących często jedynie po to, by wzbogacić portfolio, z czasem osiągnęło sukces, jak Trent Garrett czy Luke Cook. Oto garść poruszających wrażliwość dyptyków stworzonych przez Inglisha i osoby towarzyszące mu przed obiektywem.

Tekst: WM
Źródło zdjęć: CNN Style

KULTURA I SZTUKA