Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Życie jak kadry z filmu Wesa Andersona – nowy trend na TikToku

Charakterystyczny styl filmów Wesa Andersona stał się inspiracją dla tiktokowych twórców.
.get_the_title().

Wes Anderson jest reżyserem, który zaskarbił sobie potężne grono fanów. Spory wpływ miała na to charakterystyczna stylistyka jego filmów: symetryczne kadry, wszechobecny styl retro i pastelowe kolory. Instagramowe konto Accidentally Wes Anderson, które obserwuje 1,8 mln osób, już od kilku ładnych lat publikuje fotografie, które przywodzą na myśl filmy amerykańskiego reżysera.

Stylistyka Wesa Andersona robi furorę także na TikToku, gdzie hasztag #wesanderson ma już grubo ponad 700 mln wyświetleń.

Ostatnio tiktokowi twórcy wymyślili jeszcze jeden sposób na to, by nawiązać do estetyki reżysera – tym razem stając się gwiazdą swego własnego filmu a la Wes Anderson.

@twolostkids Sempre fingimos que estamos em um filme do Wes Anderson – Lost in Paris #wesanderson #shotoniphone ♬ Obituary – Alexandre Desplat

Filmiki zazwyczaj zaczynają się od zdania: ’Proszę, nie zachowuj się dziś, jakbyś był w filmie Wesa Andersona’. Następnie widzimy ujęcia, które przypominają filmy reżysera, pełne symetrycznych kadrów i nasyconych kolorów.

Filmikom towarzyszy utwór 'Obituary’ z soundtracku do filmu 'Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun’, za który odpowiada wieloletni współpracownik Andersona Alexandre Desplat.

Jeśli chodzi o miejsca, w których nagrywane są widea, to wszystko zależy od kreatywności twórców – jak się okazuje, Andersonowskie kadry da się nagrać nie tylko w Paryżu czy na stacji kolejowej, ale także na przykład w Starbucksie.

@keithafadi

I’ve recently discovered Wes Anderson and his films so here’s a quick & fun little video for this trend

♬ Obituary – Alexandre Desplat

@sydthesciencekid7 In honor of me feeling creative and wanting to rewatch the grand budapest #wesanderson #grandbudapesthotel ♬ Obituary – Alexandre Desplat

@josh_rimmey let me tell you about my shop #wesanderson ♬ Obituary – Alexandre Desplat

Trudno się dziwić, że tiktokowi twórcy upodobali sobie styl Wesa Andersona. To dla nich kolejna szansa na to, by odkryć piękno w zwyczajnych rzeczach, przy odrobinie kreatywności wyłuskać trochę artyzmu z najzwyklejszych chwil życia i nieco je uwznioślić.

Jednocześnie na TikToku pojawiło się też wiele filmików, które tłumaczą, jak wykonać wideo w stylu amerykańskiego reżysera.

Jeśli chcecie dołączyć do tego tiktokowego trendu, poniżej znajdziecie garść cennych wskazówek.

@tipsforcreators Wes Anderson trend color grading tutorial #wesanderson #colorgrading #wesandersonfilm #wesandersonedit #wesandersontrend #wesandersonaesthetic #cccreator #cctrend @CapCut ♬ Obituary – Alexandre Desplat

@esno.art How to create the perfect Wes Anderson edit #wesanderson #alexandredesplat #wesandersonedit #wesandersonaethetic ♬ Obituary – Alexandre Desplat

Tekst: NS

KULTURA I SZTUKA