Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 aut kombi z najlepszym przyspieszeniem

Czyli jak pogodzić sportowe osiągi z wygodą i rodzinnym charakterem.
.get_the_title().

W życiu czasami przychodzi taki moment, że trzeba odłożyć na bok rajdowe ambicje. Dwudrzwiowe auto odchodzi do lamusa, a jego miejsce coraz częściej zajmuje SUV lub kombi. W zapomnienie odchodzą także noce spędzone na miejskich wyścigach, a słowo „pojemność” kojarzy się raczej z bagażnikiem niż silnikiem. Jest jednak sposób, by nie żegnać się całkowicie z autem o sportowym charakterze. Przedstawiamy klasyczne „przyjemne z pożytecznym”, czyli listę 5 najszybszych kombi. Za miarę szybkości przyjęliśmy sprint do 100 kilometrów na godzinę, bo przecież nic tak nie cieszy, jak dobry start spod świateł.

5. Audi RS6 Avant Performance: 3,7 sekundy do 100 km/h.

Niemiecki rodzinny sportowiec to prawdziwy symbol serii RS. Auto ma 600 koni mechanicznych i prędkość maksymalną ograniczoną do 300 kilometrów na godzinę.

4. Porsche Panamera Turbo Sport Turismo: 3,6 sekundy do 100 km/h.

To pierwsze kombi w historii Porsche. Niemcy zaczynają jednak od wysokiego C, zarówno pod względem mocy, jak i wartości przyspieszeń.

3. Alpina B5 Biturbo: 3,6 sekundy do 100 km/h.

Czołowy tuner BMW zawsze tworzy auta imponujące osiągami. Kombi oparte na BMW serii 5 dysponuje mocą 600 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna to aż 323 kilometry na godzinę.

2. Mercedes AMG E63 S: 3,5 sekundy do 100 km/h.

Stuttgarcka odpowiedź na aspiracje BMW i Audi, czyli potwór o mocy 605 koni mechanicznych.

1. Brabus Mercedes E63 AMG: 3,1 sekundy.

Gdy zwykły Mercedes to za mało, pora udać się do specjalistów z firmy Brabus. Niemiecki tuner tworzy kombi o oszałamiającej mocy 840 koni mechanicznych. Po zdjęciu ogranicznika prędkości auto może pędzić nawet 350 kilometrów na godzinę.

MOTO