Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepiej sprzedających się samochodów w Europie w 2017

Przełomu nie ma, ale ciężko nie mówić o pewnym zaskoczeniu.
.get_the_title().

Choć europejskie rządy starają się ograniczyć rozwój motoryzacji, samochody w Europie nadal trzymają się bardzo mocno. Porównując 11 miesięcy 2017 roku z analogicznym okresem w roku 2016, można zaobserwować wzrost sprzedaży aut na poziomie 3.8 proc. Segmentem, który nadal bardzo szybko rośnie są crossovery, które stanowią już 32 proc. nowych aut. Lista 5 najlepiej sprzedających się samochodów w Europie pokazuje, że Europejczycy są tradycjonalistami i celują w znane i sprawdzone modele uznanych marek.

5. Nissan Qashqai – 230,860 egzemplarzy.

Nissan nie jest marką, której modele sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Wyjątkiem jest absolutnie hitowy model Qashqai, który dominuje na rynku crossoverów. Wart uwagi jest fakt, że auto Nissana zdystansowało tak uznane modele jak chociażby Opel Astra czy Skoda Octavia.

4. Ford Fiesta – 237,770 egzemplarzy.

Mały Ford jest autem szczególnie cenionym w Wielkiej Brytanii. Kupując Fiestę, mamy pewność, że dostaniemy dynamiczne auto z dobrym prowadzeniem.

3. Volkswagen Polo – 255,370 egzemplarzy.

Auta z Wolfsburga mają w pierwszej piątce dwóch reprezentantów. Polo stale rośnie i rozmiarami prześcignęło już niektóre poprzednie generacje Golfa, jednak nadal to większy brat dzierży palmę pierwszeństwa.

2. Renault Clio – 298,990 egzemplarzy.

Francuskie auto jest szczególnie popularne na rynku wewnętrznym. Każda kolejna generacja chwalona jest za komfort, a ukoronowaniem gamy jest sportowa odmiana RS będąca niedoścignionym wzorem sportowego hot-hatcha.

1. Volkswagen Golf – 445,206 egzemplarzy.

Król jest tylko jeden. Golf od zawsze jest symbolem auta kompaktowego, a kolejne generacje tylko to potwierdzają. Swą pozycję niemiecki pojazd zawdzięcza w dużej mierze ogromnej popularności na rodzimym rynku.

MOTO