Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

7 mln do zgarnięcia dla graczy w Katowicach. Śląsk stanie się e-sportowym centrum świata

Po raz kolejny Katowice staną się e-sportowym centrum świata. Na przełomie lutego i marca w Spodku odbędzie się Intel Extreme Masters.
.get_the_title().

Odbywająca się po raz piąty impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku IEM odwiedziło 173 tys. osób, a rozgrywki online śledziło 46 mln użytkowników. Nic dziwnego więc, że organizatorzy imprezy, czyli Intel oraz ESL, mają w związku z nadchodzącym turniejem gigantyczne plany.

Łączna pula nagród ma wynieść 7 milionów złotych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza będzie podzielona na dwa weekendy – 24-25 lutego oraz 2-4 marca. Najlepsi zawodnicy zmierzą się wówczas w takich tytułach jak League of Legends, Dota 2, Counter-Strike:Global Offensive czy Star Craft 2. Po raz pierwszy w ramach katowickiego IEM’u odbędzie się także turniej Playerunknown’s Battlegrounds.
Gdyby porównać obie imprezy do piłki nożnej, to możemy śmiało powiedzieć, że na jednym stadionie weekend po weekendzie będziemy mieli finał Ligi Europy i Ligi Mistrzów – zapowiedział rzecznik ESL Poland, Adrian Kostrzębski. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się także IEM Expo, gdzie prezentować się będą twórcy gier oraz sprzętu komputerowego.

Tekst: KK

MOTO