Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Brązowe Tesle najszybciej tracą wartość

Jeśli więc marzy wam się zakup Tesli, wiecie już, jakiego koloru nie wybierać.
.get_the_title().

Okazuje się, że na cenę, którą na rynku wtórnym osiąga samochód, wpływ ma nie tylko jego marka, model i stan, ale także… kolor. Tak przynajmniej mają się sprawy w przypadku Tesli Model S. Sprawę zbadał serwis iSeeCars.com.

Okazało się, że najwięcej na wartości tracą brązowe Tesle Model S.

Model w tym kolorze został wycofany w 2014 roku i od tej pory karoseria w tym odcieniu dostępna jest tylko na zamówienie. Dane, którymi posługiwało się iSeeCars.com obejmowało 4,1 mln samochodów wyprodukowanych w latach 2014-2016.

Cena Tesli Model S po przejechaniu 80 tys. tys. kilometrów spada o około 27 proc. To lepszy wynik niż w przypadku innych aut tego segmentu, dla których po 80 tys. km jest to 36 proc.

Okazuje się, że wartość Tesli w kolorze brązowym spada najbardziej, bo aż o 25,6 proc. w porównaniu do średniej ceny używanej Tesli.

Za nią plasuje się Tesla w kolorze szarym (-7,1 proc.) i zielonym (-6,7 proc.). które kolory warto więc wybierać? Znacznie mniejszy spadek w stosunku do średniej wartości używanego Modelu S osiągnęły Tesle w kolorze czerwonym, srebrnym i białym.

Tekst: NS

MOTO