Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Bugatti Chiron w skali 1:1 z ponad MILIONA klocków LEGO

Przedsięwzięcia tej skali od LEGO Technic jeszcze nie było. Oto Bugatti Chiron odwzorowany w skali 1:1 przy użyciu przeszło miliona nieklejonych klocków LEGO. Nie tylko wygląda, ale także jeździ z kierowcą w środku!
.get_the_title().

W czerwcu na półki sklepowe trafił doskonale odwzorowany model Bugatti Chiron w skali 1:8. Teraz inżynierowie LEGO postanowili pójść o krok dalej, tworząc pełnowymiarowy model posiadający niezależny układ napędowy oparty o technologię silnika Power Functions, którą można znaleźć w standardowych modelach.

Pomysłodawcą projektu jest Aurelien Rouffiange. Po zakończeniu budowy modelu w skali 1:8 wraz z szesnastoosobowym zespołem postanowił przy użyciu systemu budowania LEGO Technic zbudować coś znacznie większego.

To jeszcze nie wszystko… Chcieliśmy, aby ten model — po raz pierwszy w historii — można było prowadzić i aby był napędzany tą samą technologią silnika Power Functions, której używamy w naszych standardowych modelach – powiedział Aurelien Rouffiange.

Pełnowymiarowy Chiron z klocków został powołany do życia w przeciągu 13 tys. godzin w siedzibie LEGO w czeskim Kladnie. To właśnie tam najlepsi projektanci i konstruktorzy duńskiej marki specjalizują się w tworzeniu zaawansowanych modeli do autoryzowanych sklepów i parków LEGOLAND® na całym świecie.

Źródło zdjęcia: www.lego.com

Samochód został złożony z przeszło miliona klocków LEGO. Wykorzystano do tego 339 rodzajów klocków. Do budowy układu napędowego posłużyły 2304 silniki LEGO Power Functions o łącznej mocy 5,3 KM oraz szacowanym maksymalnym momencie obrotowym 92 Nm. Elektryczna jednostka składa się także z 4032 kół zębatych oraz 2016 osi poprzecznych. Przy masie pojazdu równej 1500 kg fabryka nie prowokuje do agresywnej jazdy, ale spokojny spacer po torze jest jak najbardziej możliwy.

Źródło zdjęcia: www.lego.com

Miesiące pracy nad rozwojem projektu zakończono praktycznym testem na torze Ehra Lessien z udziałem kierowcy testowego Bugatti Andy Wallace.

Źródło: LEGO
Tekst: PM

MOTO