Chcesz mieć dziecko, ale jeszcze nie teraz? Ten start-up będzie monitorować twoją płodność za ciebie

Wystarczy tylko wykonać w domu prosty test.
.get_the_title().

Wiele kobiet chce mieć dziecko, ale istotne jest dla nich, aby stało się to w odpowiednim czasie. Życie osobiste, kariera zawodowa, pieniądze – wszystkie te powody mogą wpłynąć na odwleczenie decyzji o ciąży. Nic dziwnego, że niektóre kobiety chcą się dobrze przygotować do roli mamy – w końcu przywitanie na świecie nowego członka rodziny to duży obowiązek. Start-up Modern Fertility powstał właśnie z myślą o kobietach, które chcą mieć dziecko, ale jeszcze nie teraz. – Ludzie ciągle rozmawiają o niepłodności. Ale rzadko mówią o płodności. A nas interesuje właśnie to – mówi Afton Vechery, współzałożycielka i CEO Modern Fertility. Z wiekiem płodność kobiet spada. Jak podają naukowcy z National Institutes of Health, w wieku 30 lat są o połowę mniej płodne niż 20-latki.

Tak więc kobiety odkładające zajście w ciążę na później mogą przegapić właściwy moment i zwyczajnie rozminąć się z biologią. I tu właśnie wkracza Modern Fertility.

Założenia są proste: start-up będzie monitorować twoją płodność za ciebie i poinformuje cię, kiedy będzie się dziać coś niepokojącego.

Jak to działa? Na początku start-up wysyła test płodności, który kobieta z łatwością może wykonać w domu. W tym celu należy pobrać krew z palca, umieścić ją w wysłanym przez firmę urządzeniu i wysłać to na adres Modern Fertility.

Następnie firma bada próbkę, sprawdzając m.in. poziomy testosteronu, prolaktyny i estradiolu.

Klientka poznaje wynik badania za pośrednictwem specjalnej aplikacji Modern Ferility. Firma informuje o liczbie jajeczek, perspektywach zapłodnienia in vitro i zamrażania jajeczek, ryzyku wczesnej menopauzy, nieprawidłowości w menstruacji i innych potencjalnie niepokojących kwestiach związanych z płodnością. Oprócz tego w razie wątpliwości Modern Fertility oferuje także konsultację przez internet z pielęgniarką. Wszystko to za 199 dolarów. – Chcemy żyć w świecie, w którym test płodności jest tak rutynowy jak cytologia – tłumaczy Afton Vechery. Z pewnością inicjatywa Modern Fertility pomoże wielu kobietom wziąć kwestię płodności we własne ręce.

MOTO