Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dubajska policja od 2020 roku będzie jeździć nowym modelem Tesli – Cybertruckiem

Wygląd nowego modelu Tesli był szeroko komentowany przez internautów. Swoje zdanie na jego temat wyraziła nawet marka LEGO. Jak się jednak okazuje, pickup CBRTRK ma także swoich fanów.
.get_the_title().

Pierwsze wieści o powstaniu elektrycznego pickupa Tesli pojawiły się już w 2013 roku. Elon Musk z charakterystyczną pewnością siebie zapowiadał ten model jako praktyczniejszy niż Ford F-150 i szybszy niż Porsche. Wieść o jego nadejściu wywołała sporo entuzjazmu, głównie wśród amerykańskiej społeczności, która lubuje się w tego typu samochodach. Amerykanie nie są jednak jedynymi zwolennikami nowego auta Muska – Tesla Cybertruck zasili oddział dubajskiej policji. Stróże prawa pochwalili się tą wiadomością na swoim Twitterze. Uwagę przykuwa jednak data, która pojawia się w opublikowanym poście.

Choć produkcja Tesli zaplanowana jest dopiero na 2021 rok, ciężarówka ma się pojawić w dubajskiej policji już w 2020 roku.

Policja w Dubaju znana jest z tego, że do swojej floty włącza samochody nietypowe dla służb mundurowych.

Na stanie mają dopiero co zakupionego Mercedesa-AMG GT 63 S, Audi R8, Lamborghini Aventador, Porsche 918 Spyder, a nawet Bugatti Veyron. Są też w posiadaniu nieco mniej luksusowych, ale również wyróżniających się egzemplarzy, takich jak Reanult Twizy. W 2017 roku natomiast został wprowadzony na ulice robot patrolujący i chociaż nie zawsze działa poprawnie, to wpłynął na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. W planach dubajskich służb bezpieczeństwa jest też wykorzystanie latających motocykli, które ułatwią pracę policji.

tesla
tesla

Niewątpliwie Elon Musk zadbał o to, by nowy pickup robił wrażenie nie tylko pod kątem niecodziennego, futurystycznego wyglądu, ale również funkcjonalności – pojazd jest wytrzymały i szybki, a jego szyby są kuloodporne. Miliarder, po wpadce podczas oficjalnej prezentacji pojazdu, musi jednak dopilnować, by były one odporne na stłuczenia. Jak podaje Arabian Businnes, major generał Abdullah Khalifa Al Marri, szef dubajskiej policji, powiedział, że Cybertruck pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo w rejonach turystycznych, jak największy wieżowiec świata Burj Khalifa, bulwar Sheikha Mohammeda Bin Rashida, Jumeirah Beach Residence czy La Mer.

tesla
tesla

Tekst: Paula Kierzek
zdjęcie główne: twitter.com/DubaiPoliceHQ

MOTO