Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dwa wyjątkowe speedstery Ferrari – Monza SP1 i SP2

Ferrari dwoma nowymi modelami z serii Monza rozpoczęło nową linię produktową "Icona". Będzie ona skierowana do kolekcjonerów i największych fanów włoskiej marki.
.get_the_title().

Monza SP1 jest autem jednoosobowym, a SP2 oferuje dodatkowe miejsce dla pasażera. Pod względem technicznym właściwie się od siebie nie różnią. Zbudowane zostały na bazie modelu 812 Superfast i napędzane są jednostkami V12 o pojemności 6,5 litra. Generują 800 KM i 718 Nm, dzięki czemu sprint do 100 km/h zajmuje 2,9 sekundy, a do 200 km/h 7,9. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Biorąc pod uwagę fakt, że samochody pozbawione są dachów i przednich szyb, emocje związane z przyspieszeniem można porównać z bolidami F1. Warto podkreślić, że obydwa modele mają homologację drogową.

Samochody wyróżnia niepowtarzalny design, który nawiązuje do kultowego modelu Ferrari Monza z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Użycie włókna węglowego do budowy nadwozia gwarantuje bardzo dobry stosunek mocy do masy. Do minimalistycznie zaprojektowanego wnętrza można dostać się przez unoszone do góry drzwi.

Produkcja serii Monza będzie limitowana, ale Ferrari nie określiło ile egzemplarzy powstanie. Zapewne trafią one tylko i wyłącznie do wybranych klientów. Cena również owiana jest tajemnicą.

Tekst: Krystian Kaleta
Zdjęcia: Ferrari

MOTO