Elektryczne auto dostawcze, Jeden Ślad i autonomiczny robot. Poczta Polska stawia na technologię

Poczta Polska ogłosiła odważny plan rozwojowy, stawiający na elektromobilność, bazujący na współpracy ze startupami. Wsparcie otrzyma 11 uczestników akcji Gamma Rebels.
.get_the_title().

Pocztowy gigant przy współpracy z HardGamma Ventures zakończył właśnie drugi etap programu rozwojowego. Podczas tej tury główny nacisk położony został na elektromobilność.

Uczestnicy opracowali m.in. projekt elektrycznego samochodu dostawczego.

Pod nazwą Play Holding jest budowany prototyp, który ma być wykonany z ultralekkich komponentów. To nie jedyny projekt mobilny w Gamma Rebels. Drugi, nazwany Jeden Ślad, zajmuje się skuterem oraz pojazdem trójkołowym w pełnej zabudowie.

fot. Poczta Polska

Z ogłoszonych planów ciekawie zapowiada się również United Robots – autonomiczny robot do transportu wózków z przesyłkami.

fot. Poczta Polska

Poczta Polska chce rozwijać się w działaniach internetowych, w tym celu projekt Anzonia opracowuje aplikację mobilną. Nie zapomniano także o transporcie – startupy biorące udział w akcji przygotowują oprogramowanie do planowanie tras i optymalizacji połączeń logistycznych. Finansowanie zapewnione zostało ze strony Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tekst: KK

MOTO