Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Elon Musk podczas SXSW zdradził, kim się inspiruje. Sala wybuchnęła śmiechem

Elon Musk podczas wystąpienia na imprezie SXSW opowiedział o swoich nadchodzących planach. Ale chyba największe zainteresowanie mediów wzbudził jego... taniec i imię i nazwisko osoby, którą wskazał jako inspirację.
.get_the_title().

SXSW – impreza, której początki sięgają lat 80. – organizowana jest corocznie w Austin w Teksasie. Poświęcona jest muzyce, filmowi, mediom, a od jakiegoś czasu w jej ramach organizowane są także konferencje o nowym biznesie i innowacjach. W tegorocznej edycji wziął udział Elon Musk, którego wystąpienie, jak można się łatwo domyślać, skupiło uwagę mediów z całego świata. Czego dowiedzieliśmy się z konferencji ze słynnym miliarderem?

Dużą część swojego wystąpienia Musk poświęcił BFR (o „Wielkiej pier***onej rakiecie” pisaliśmy jakiś czas temu), która ma wprowadzić ludzkość w zaawansowany system podróży międzyplanetarnych. Dowiedzieliśmy się, że prace Space X są zaawansowane, a firma konstruuje statek kosmiczny, którego siła ciągu ma być dwukrotnie większa niż Saturna V. BFR ma wykonywać pierwsze loty („w górę i w dół” – z pewnością chodziło o testowe loty na ziemską orbitę i z powrotem) już w pierwszej połowie 2019 (choć sądząc po tym, że od zapowiedzi Falcon Heavy do jej startu minęło 7 lat, warto na ten termin wziąć poprawkę).

Miliarder potwierdził także swoje obawy przed rozwojem sztucznej inteligencji i przyznał, że firmie The Boring Company, znanej ze sprzedaży… miotaczy ognia, poświęca tylko 2 proc. swojego czasu. Poza nowy informacjami dotyczącymi jego aktywności w świecie technologii i biznesu, wystąpienie Muska cieszyło się zainteresowaniem także z innych powodów. Po pierwsze, pod koniec przemówienia na scenie, obok Elona, pojawił się jego brat, Kimbal, który zagrał na gitarze piosenkę „My Little Buttercup” z komedii „The Three Amigos” z 1986 roku.

Główny bohater konferencji wtórował mu, podrygując do melodii w kowbojskim kapeluszu. Ale jeszcze więcej entuzjazmu zgromadzonych wzbudziła wypowiedź właściciela Space X dotycząca inspiracji. Kiedy prowadzący stwierdził, że większość obecnych na sali inspiruje się Muskiem, zapytał go po chwili, kim zatem inspiruje się on sam. „Kanye Westem, oczywiście” – odpowiedział miliarder, wywołując gromki śmiech zgromadzonych.

Cóż, dostrzegamy pewne podobieństwa. W końcu gość, który wysłał w kosmos własne auto, musi mieć coś wspólnego z raperem znanym z tego, że niegdyś bez cienia żenady obwieścił: „Jestem najbardziej wpływowym artystą pokolenia. Szekspirem, Waltem Disneyem, Nike i Googlem”.

Źródło: Business Insider, Fader