Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Espresso prosto z legendarnego silnika Porsche

Ekspres do kawy – podobnie jak silnik – ma moc! Nie codziennie zdarza się jednak, aby zastrzyk kofeiny był przygotowany w procesie parzenia zachodzącym de facto w komorze spalania jednostki napędowej.
.get_the_title().

Dla wielu rozpoczęcie dnia jest niemożliwe bez szota espresso. Fani motoryzacji z pewnością byliby zadowoleni, przygotowując legendarny napar w ekspresie, którego konstrukcja wywodzi się z silnika kultowego Porsche 911.

Ten nietypowy ekspres do kawy to robota afrykańskiej firmy Super Veloce.

Maszyna została postawiona na solidnej konstrukcji z bloku silnika. U góry osadzono głowice cylindrów, a od dołu umieszczono końcówki wydechu. Zawór czerpalny zlokalizowano z przodu bloku. Tutaj zamiast spalin poleci pyszna i ciepła kawa. Urządzenie składa się z ponad setki wykonanych ze szlachetnych materiałów części, które poddano starannej obróbce. Skorzystano między innymi ze stali nierdzewnej z dodatkiem stabilizującego tytanu, włókna węglowego, srebra i aluminium. Inspiracją przy budowie tego modelu ekspresu był ostatni silnik Porsche 911, chłodzony powietrzem. Konstrukcja silnika B6 pochodzi z generacji 993, a dokładnie modelu GT2.

Według specyfikacji technicznej, ekspres FLAT SIX mierzy 48 cm długości, 45 cm szerokości i 38,5 cm wysokości. Waga maszyny to 23 kilogramy. W odróżnieniu od standardowego modelu z zasobnikiem na ziarna kawy, ta maszyna jest na kapsułki.

Tak spektakularnie wyglądający sprzęt nie jest oczywiście produkowany seryjnie i nie znajdziecie go w żadnym sklepie.

Powstaną wyłącznie 993 egzemplarze ekspresu, a ich cena nie jest znana. Wiadomo, że firma Super Veloce życzy sobie za podstawowe produkty w swojej ofercie minimum 13 tys. dolarów. Warto jednak pamiętać, że prócz funkcjonalnego urządzenia, równocześnie kupujemy genialny element wystroju naszego wnętrza.

Tekst: PM

MOTO