Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Facebook Local, czyli aplikacja, która śledzi, co dzieje się w twoim mieście

Facebook najwyraźniej rozwija zapowiedzianą strategię faworyzowania wydarzeń ważnych dla miejsca zamieszkania danego użytkownika.
.get_the_title().

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Facebook – który jak wiadomo aktualnie mierzy się z problemami dotyczącymi prywatności i danych użytkowników – planuje faworyzować wiadomości regionalne. Zdaje się, że ta strategia jest rozwijana, bowiem najsłynniejszy serwis społecznościowy odpalił właśnie nową aplikację o nazwie Facebook Local.

Ta nowość to po prostu rozwinięcie znanej z serwisu zakładki „Wydarzenia”.

Często gubimy się w liście koncertów, spektakli czy wystaw, którymi jesteśmy „zainteresowani” – nowa aplikacja ma nam pomóc odnaleźć się w tym gąszczu aktywności. Już na starcie wyszukuje dla nas imprezy odbywające się w okolicy (mają pasować do naszego profilu). Dzięki specjalnej mapce Facebook Local pozwala nam łatwiej je zlokalizować. Do tego wydarzenia można przeglądać według tematyki – stąd podział na kategorie (literatura, film, napoje, teatr, muzyka, sztuka, zakupy, ogrodnictwo, jedzenie). Kolejnym udogodnieniem jest fakt, że aplikacja wyświetla nam także imprezy, w których udział biorą nasi znajomi oraz strony czy organizacje, które śledzimy.

Nie jest to żadna innowacja, ale pewnie aktywnym uczestnikom kultury ułatwi wiele decyzji. Facebook Local możecie pobrać tutaj dla Androida, a tu dla iOS.

Tekst: RK

MOTO