Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ferrari stawia na najmłodszego kierowcę od 50 lat

Słynący ze swoich spektakularnych manewrów podczas startów w Formule 2 Charles Leclerc zaliczył swój pierwszy transfer w motorsportowej superlidze!
.get_the_title().

Ambitny kierowca z Monako otrzymał niepowtarzalną szansę podpisania wieloletniego kontraktu z zespołem F1 Scuderia Ferrari. To efekt ciężkiej, wieloletniej pracy w programie juniorskim, który w 2016 roku zapewnił mu posadę kierowcy testowego F1. W kokpicie w nadchodzącym sezonie 2019 zastąpi miejsce Kimiego Raikkonena. Jego partnerem w stajni będzie Sebastian Vettel.

Charles to wybór zmarłego w lipcu szefa Ferrari Sergio Marchionne. Jego następca John Elkann pomimo ogromnej presji z zewnątrz postanowił poprzeć tę kandydaturę.

21-letni Charles jest oficjalnie najmłodszym zawodnikiem włoskiego zespołu od 1961 roku! Wówczas reprezentantem włoskiej marki z Maranello stał się o 2 lata młodszy Ricardo Rodriguez. Historia Formuły 1 zna nawet młodszych zawodników z imponującymi osiągnięciami. Verstappen, Alguersuari, Thackwell – to tylko nieliczne nazwiska należące do najszybszych nastolatków.

Monakijczyk dzierżący mistrzowski tytuł w F2 w szybkim bolidzie Ferrari ma szanse zawalczyć o konkretną pulę punktów w przyszłorocznym sezonie. Chociaż wielu powątpiewa, że jego przyszła passa może nie być tak dobra jak Kimiego Raikkonena, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji, z całą pewnością będzie lepsza niż obecne 13 punktów dla Saubera. W obecnym sezonie Leclerc dopiero pokazuje swoje pazury. Jako nowy użytkownik bolidu z systemem HALO docenił jego działanie pod koniec sierpnia.

Leclerc ma wyścigowe korzenie. Jego ojciec, Herve Leclerc w latach 80. i 90. zasilał stawkę Formuły 3. Niestety nie doczekał się przełomu w karierze syna. Głowa rodziny Leclerc zmarła w 2017 roku w wieku 54 lat. Dokładnie trzy dni później Charles wygrał kwalifikacje F2 w Baku, które przetarły szlak do pierwszego mistrza świata.

Tam, gdzie inni wątpili, on wiedział co robić. Jego mocną stroną jest wyprzedzanie po zewnętrznej i kto jak kto, ale akurat on nie obawia się o nadsterowność. Ogromne zaangażowanie idące w parze z umiejętnościami musiało dać efekty.

W filmie umieszczonym poniżej zobaczycie najbardziej brawurowe akcje podczas serii F2 z Charlesem Leclerc w roli głównej.

Teraz przed 21-letnim Monakijczykiem wielkie wyzwania, próby umiejętności i realna walka o jak najlepszy fotel w przyszłym i kolejnych sezonach!

Tekst: PM

MOTO