Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Hero Arm to przełom. Bioniczne ramię rośnie z ciałem właściciela, może być stosowane u dzieci i jest o połowę tańsze

Hero Arm to niedrogie, bioniczne ramię wyprodukowane przy zastosowaniu technologii druku 3D, które rośnie wraz z ciałem właściciela. Zobaczcie 10-letnią Tilly, która pierwszy raz może pokazać z radości "kciuk do góry".
.get_the_title().

Dla środowiska bionicznego wyprodukowanie Hero Arm to przełom. Od czasów pierwszych niewyobrażalnie drogich protez wiele się zmieniło. Hero Arm – najnowsza bioniczna proteza nie dość, że wyprzedza konkurencję pod względem technologii, to jest o połowę tańsza. Tak dużą optymalizację kosztów udało się osiągnąć dzięki technologii druku 3D.

Produkt został wypuszczony na rynek przez firmę Open Bionics, która za cel obrała „przekształcenie niepełnosprawności w supermoc”. Hero Arm jest też pierwszą bioniczną protezą w historii, która otrzymała certyfikat zezwalający do użytkowania medycznego, uzyskując pozytywne oceny środowiska lekarskiego.

Każdy model Hero Arm budowany jest według indywidualnych parametrów dopasowanych do zamawiającego, co niestety uniemożliwia stworzenie sklepu z dostępnymi od ręki protezami. Proteza może być konfigurowana pod względem typów chwytów, dostępne są różne wersje kolorystyczne, także w jaskrawych barwach, ponieważ proteza nie udaje wyglądem ludzkiego ciała.

„Chcemy aby użytkownicy byli dumni z naszych protez. Nie założyłbym okularów, które mają oprawki w kolorze skóry, to jest niedorzeczne (…) Każdy z nas jest inny, i to właśnie jest genialne. Powinniśmy to celebrować!” twierdzi Joel Gibbard – dyrektor generalny Open Bionics.

Super lekkie, oddychające materiały wpływają na wygodę użytkowania, a wykorzystanie najnowszej technologii, w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem i pojemnymi bateriami pozwala na udźwignięcie nawet 8 kilogramowego ciężaru. Inne funkcje obejmują ruchomy nadgarstek, który może obracać się o 180 stopni, oraz ruchomy kciuk, który może z łatwością podnosić małe przedmioty, umożliwia też użytkownikowi kontrolować szybkość ruchów palców podczas podnoszenia delikatnych przedmiotów, takich jak jajko.


Najnowsze bioniczne ramię może być używane także przez dzieci i właśnie z myślą o nich zostało stworzone. Dostosowujące się wraz ze wzrostem specjalne kieszonki ramię pozwala na stosowanie protezy już u 9 latków. W tej chwili Hero Arm są dostępne wyłącznie w Wielkiej Brytanii – biorąc jednak pod uwagę, że na świecie jest aż 5 milionów osób po amputacji, państw oferujących nowoczesne protezy będzie przybywać.

Zobaczcie jak działa Hero Arm na ciele 10-letniej Tilly Lockey!

MOTO