Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Innogy wjeżdża do Warszawy z flotą 500 elektrycznych BMW i3

Koncern z branży energetycznej uruchomi największą carsharingową flotę aut elektrycznych w Polsce.
.get_the_title().

Firma przeprowadziła w Warszawie projekt pilotażowy, na podstawie którego podjęła decyzję o uruchomieniu usługi wypożyczania pojazdów na minuty. Oszacowano, że po warszawskich ulicach jeździ około 1500 samochodów w ramach systemu wspólnego użytkowania różnych wypożyczalni, ale tylko niewielką część stanowią auta o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Teraz ma się to zmienić.

500 elektrycznych BMW pojawi się w stolicy już w kwietniu. W tym samym czasie podwoi się liczba miejskich ładowarek innogy – aktualnie funkcjonuje trzydzieści stacji ładowania, a wkrótce będzie ich sześćdziesiąt.

Według prognoz liczba pojazdów do współdzielenia podwoi się w Warszawie w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat. Użytkowanie samochodu w formie carsharingu ma wiele zalet – przede wszystkim nie trzeba martwić się o jego ubezpieczenie, serwisowanie i związane z tym koszty. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują auta na wiele godzin w ciągu dnia, a jedynie raz na jakiś czas chcą sprawnie przemieścić się po mieście – pojechać na lotnisko, odebrać dzieci ze szkoły, czy zrobić zakupy.

innogy stawia na auta elektryczne, które są lokalnie bezemisyjne, mogą poruszać się po buspasach nawet w godzinach szczytu i są zwolnione z opłat parkingowych.

Samochody dostępne będą we free-floating’u poprzez aplikację innogy Go! Ładowaniem ich baterii będą zajmować się pracownicy innogy. Model BMW i3 zadebiutował w 2013 roku, a aktualnie dostępny jest w dwóch wariantach mocy – 170 i 184 KM. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje około 7 sekund, a deklarowany przez producenta zasięg podczas typowego użytkowania wynosi nawet 200 kilometrów. Wyróżnikiem i3 jest lekka kabina pasażerska wykonana z karbonu, pozbawiona słupka B i z drzwiami otwieranymi przeciwstawnie.

BMW i3 jest eko nawet w swojej konstrukcji: 95% materiałów użytych do budowy wnętrza to wysokogatunkowe, ekologiczne materiały pochodzące z recyclingu.

Póki co operator nie zdradził cennika nowej usługi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że start przewidziany jest jeszcze na wiosnę tego roku.

Tekst: Krystian Kaleta
Zdjęcia: Innogy

MOTO