Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Inteligentny partner w biznesie: nowe Audi A6

Wykorzystując najnowsze, przełomowe technologie, nowa generacja Audi A6 pokazuje jak innowacje mogą zwiększać komfort życia i ułatwiać codzienne funkcjonowanie w biznesie.
.get_the_title().

Specjalizacja Audi w budowaniu przewagi dzięki technice z każdym kolejnym modelem przynosi coraz bardziej spektakularne efekty.

Nowy model A6 jest limuzyną, jakiej segment samochodów dla kadry zarządzającej i przedsiębiorców jeszcze nie widział.

Jego nakierowana ściśle na nowoczesność i najbardziej zaawansowane technologie natura jest dobrze widoczna już z zewnątrz: ponadczasowo eleganckie, pewne siebie nadwozie buduje swój autorytet poprzez masywne proporcje.

Kabina samochodu w pełni ujawnia swój charakter, dając możliwość obcowania z najwyższej klasy designem połączonym z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Wnętrze A6 jest w takim samym stopniu futurystyczne jak w innych nowych modelach Audi z wyższych klas o podobnej aranżacji kabiny (także niedawno prezentowane Audi A8 i A7).

Uwagę skupiają tutaj aż trzy duże ekrany odpowiedzialne za różne funkcje. Z poziomu górnego wyświetlacza, który w przypadku wyposażenia w nawigację MMI Navigation plus ma przekątną 10,1 cala, kierowca zawiaduje systemami infotainment. Dolny wyświetlacz o przekątnej 8,6 cala umieszczony na konsoli tunelu środkowego, służy do obsługi klimatyzacji oraz funkcji komfortowych i systemów pojazdu, a także do wprowadzania tekstu. Z kolei ostatni z ekranów zastąpił zestaw analogowych zegarów. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca w optymalnym miejscu widzi nie tylko informacje dotyczące jazdy, ale i wskazania nawigacji przedstawione na realistycznie odzwierciedlającej rzeźbę i obraz terenu mapie. Kluczowe dane powtórzone są też na przedniej szybie.

Wyróżnikiem technologicznym Audi są systemy wsparcia kierowcy, które ustanawiają nowe standardy dla samochodów tej klasy. Systemy te zapewniają wyższy komfort i dodatkowo odciążają kierowcę. Jest wśród nich adaptacyjny asystent jazdy, który wyposażony jest w tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami i predyktywnego asystenta wydajności. Pomoże także przejechać przez miejsca, w których trwają roboty drogowe, wspierając tym samym prowadzenie pojazdu na zwężeniu drogi.

Jako jeden ze światowych gigantów rynku premium, Audi nie zapomniało przy tworzeniu A6 także o tradycyjnych atrybutach luksusu. Zewnętrzne wymiary modelu zwiększyły się tylko w minimalnym stopniu, ale dzięki wydłużeniu rozstawu osi udało się zauważalnie zwiększyć przestronność wnętrza. Dodatkowe centymetry odczuwa się szczególnie na tylnej kanapie, gdzie miejsca jest więcej nie tylko w stosunku do poprzednika, ale i obecnych generacji kluczowych rywali. Praktycznie uformowany bagażnik o pojemności 530 litrów funkcjonalnością dorównuje już wielu SUV-om.

Komfort klasy biznes osiągany jest tutaj naturalnie także kolejnymi pokładami wyszukanych technologii. Siedzenia regulowane są w wielu płaszczyznach, mają także funkcje podgrzewania, wentylacji i masażu. O jakość powietrza dostającego się do kabiny dba nie tylko filtr i jonizator, ale i dyspenser przyjemnego zapachu. Czasem ciężko aż sobie wyobrazić, jakie elementy decydują o klasie samochodu. Konstruktorzy Audi dużą uwagę poświęcili także dopracowaniu aerodynamiki. Współczynnik oporu powietrza w nowym Audi A6 udało się obniżyć do fenomenalnego wyniku Cw 0,24, który do niedawna był zarezerwowany wyłącznie dla najbardziej opływowych modeli ekologicznych, a nie luksusowych limuzyn. Dzięki temu nowe A6 wyróżnia nie tylko niskie zużycie paliwa, ale także cisza podczas jazdy.

MOTO