Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Interfejs użytkownika Tesli Cybertrucka wyciekł do sieci

Szef działu projektowania interfejsu użytkownika w Tesli opuścił firmę, a zaraz za nim do sieci wyciekło kilka pikantnych zdjęć i filmów z UI nadchodzącego i bardzo wyhajpowanego Cybertrucka.
.get_the_title().

Pawel Pietryka był związany z firmą produkującą samochody elektryczne od 2016 roku. Szybko stał się szefem ds. projektowania interfejsu użytkownika – to wyjątkowo ważna funkcja, ponieważ doświadczenia w samochodzie obracają się wokół dużych ekranów dotykowych.

Designer w końcu odszedł z firmy Elona Muska, aby założyć własną działalność projektową.

Tym sposobem powstała firma o nazwie Moderne Grafik Anstalt. Portfolio pokazane na jej nowej stronie internetowej zawierało kilka znanych już projektów przygotowanych dla Tesli, wśród których znalazła się niepublikowana dotąd perełka.

Moderne Grafik Anstalt już usunął przecieki, ale wcześniej kilku zapalonym fanom Tesli udało się je pobrać i opublikować w sieci. Tym samym możemy zobaczyć, jak wygląda płynny interfejs użytkownika wyposażony w zgrabne animacje 3D, które przechodzą do mapy.

Prototyp elektrycznego pickupa zaprezentowany w 2019 roku posiadał podstawowy interfejs użytkownika, ale nie mieliśmy okazji przyjrzeć mu się tak dobrze, jak na tym nowym filmie. Jest to nowoczesny UI dla ciężarówki, która z pewnością wyprzedza swoje czasy. Jednak przeciek nie gwarantuje, że ostateczna wersja interfejsu użytkownika wdrożona w rzeczywistym pojeździe będzie wyglądać identycznie.

Na stronie pojawił się również szybki filmik pokazujący wizualizację jazdy Teslą z wykorzystaniem Full Self-Driving:

W programie Full Self-Driving Beta Tesla zaktualizowała wizualizację jazdy, która renderuje otoczenie pojazdu. Firma ma wydać nową wersję oprogramowania do swojej floty jeszcze w tym kwartale i istnieje duża szansa, że będzie ona przypominać to, co zobaczyliśmy w przeciekach eksdyrektora działu UI.

Tekst: Konrad Siwik
Zdjęcie główne: Tesla

MOTO