Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Poznajcie bliżej 3 Jaguary z rodziny PACE, którymi brytyjska marka wchodzi w nową erę

Nowa strategia Jaguara ma pomóc firmie w osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla. Na rynku są już dostępne trzy modele Jaguara z rodziny PACE, którym przyświeca ten cel.

Naturalnym środowiskiem jaguarów są gęste lasy Amazonii położone z dala od miejskiego zgiełku, asfaltowych dróg i smogu. Zwierzęta te znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego i nie padają ofiarą żadnych innych dzikich drapieżników. Ekolodzy uważają je za gatunek kluczowy, czyli niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego ekosystemu.

Miejska dżungla – podobnie jak lasy deszczowe – również potrzebuje rozwiązań, które zadbają o zrównoważone środowisko. Metropolie w Polsce i na całym świecie od lat borykają się z problemem zbyt wysokich emisji dwutlenku węgla, za które w dużej mierze odpowiedzialne są samochody z silnikami spalinowymi. Tych w samej Warszawie jest ponad 20 razy więcej niż jaguarów na terenie całej Ameryki Południowej.

Wygląda na to, że marka Jaguar może już niebawem pełnić w miastach podobną funkcję, co jej koci pupil w lasach deszczowych – utrzymywać strukturalną integralność zurbanizowanego ekosystemu. Żeby zrealizować swój cel, którym jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla, firma wprowadza nową globalną strategię Reimagine, opartą na trzech filarach: elektryfikacji, uproszczeniu i zrównoważonym rozwoju.

Dyrektor generalny Jaguar Land Rover, Thierry Bolloré, podczas konferencji poświęconej nowej strategii zdradził, że pozwoli ona na ponowne wyobrażenie Jaguara jako całkowicie elektrycznej luksusowej marki do 2025 roku oraz stworzenie nowego punktu odniesienia w zakresie wpływu na środowisko, społeczeństwo i biznes.

Nowa strategia ma pomóc w osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla netto w całym łańcuchu dostaw, produktach oraz działalności do 2039 roku.

Image

Thierry Bolloré

Dyrektor generalny Jaguar Land Rover

Strategia Reimagine pozwala nam wzmacniać i celebrować tę wyjątkowość, w niespotykany do tej pory sposób. Razem możemy zaprojektować jeszcze bardziej zrównoważony i pozytywny wpływ na otaczający nas świat.

Częścią tej rewolucji są trzy modele Jaguara, które już rozpoczęły misję marki. Jaguar E-PACE, F-PACE i I-PACE to smart pojazdy dedykowane mieszkańcom miast. – Projektanci naszych modeli z wielką troską starają się zrozumieć potrzeby współczesnych konsumentów, tak by zaoferować im unikatowe połączenie ducha brytyjskości, niezapomnianych wrażeń z jazdy oraz niezrównany dostęp do wiodących światowych rozwiązań w dziedzinie technologii i zrównoważonego rozwoju w ramach Jaguar Land Rover. Już dziś wykorzystujemy te elementy, aby na nowo zdefiniować naszą działalność – wyjaśnia Bolloré.

E-PACE oferuje zrównoważone połączenie dynamicznego układu napędowego z bardziej ekologiczną jazdą.

Jaguar E-PACE

E-PACE to miejski samochod klasy premium, stworzony z myślą o kobietach i ich rodzinach, który doskonale łączy styl z codzienną praktycznością. Sprawdzi się idealnie podczas wykonywania codziennych obowiązków takich jak dojazd do pracy, na zakupy czy podczas odwożenia dzieci do szkoły. Każda podróż nim zapewnia niesamowite wrażenia z jazdy i najwyższy komfort. Jest on także najbardziej przystępnym cenowo przedstawicielem rodziny Jaguar PACE.

Nowy Jaguar otrzymał elegancki, nowoczesny i unikatowy design. Zmieniono w nim dolną część przedniego zderzaka i wprowadzono odświeżony projekt grilla nawiązujący do tradycyjnego logo marki. Inżynierowie skupili się także na oczach tego drapieżnego kota. Diodowe reflektory zostały wyposażone w charakterystyczny wzór świateł do jazdy dziennej 'Double J’. Dostępna jest też opcja z technologią Pixel LED zapewniającą większą rozdzielczość i jasność.

Ten miejski SUV dostępny jest w trzech wariantach: benzynowym, wysokoprężnym (oba z technologią hybrydową MHEV) oraz Plug-in Hybrid (PHEV). W systemie MHEV silnik elektryczny nie zapewnia napędu, ale przejmuje rolę rozrusznika i alternatora oraz wspomaga silnik spalinowy. Z kolei nowy układ napędowy na obie osie P300e PHEV łączy trzycylindrowy silnik benzynowy Ingenium o mocy 200 KM z silnikiem elektrycznym o mocy 109 KM. Taka kombinacja zapewnia osiągi na poziomie sportowego auta z przyspieszeniem do 100 km/h wynoszącym zaledwie 6,5 sekundy.

Banner Image
Banner Image
F-PACE zdefiniował design dla wszystkich nowych modeli Jaguara.

Jaguar F-PACE

Dla pragnących większych pokładów mocy powstał Jaguar F-PACE, czyli sportowy, a zarazem luksusowy SUV o dynamicznych osiągach. Zapewniają je dwa warianty układów napędowych: spalinowe i hybrydowy PHEV. Ten pierwszy obsługuje szeroka gama silników spalinowych z mocą do 550 KM z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i podobnie jak w wersjach hybrydowych napęd na cztery koła Jaguar All-Wheel Drive z Inteligentną Dynamiką Napędu.

Natomiast opcja Plug-IN Hybrid gwarantuje dodatkowo zerową emisję spalin w miejskiej, krótkiej jeździe (do 50 km). Z kolei w razie potrzeby pozwoli pokonywać dłuższe dystanse w trybie hybrydowym. Wszystko to bez utraty dynamiki, którą dostarcza zespół napędowy o łącznej mocy aż 404 KM.

F-PACE łączy w sobie dynamiczne, nowoczesne technologie napędowe z wyjątkowym designem i luksusowym wykończeniem. Wewnątrz auta zainstalowano innowacyjny system multimedialny, wygodne fotele oraz rozwiązania zapewniające najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Banner Image
Banner Image
To Europejski Samochód 2019 roku.

Jaguar I-PACE

W połowie obecnej dekady Jaguar zamierza stać się czysto elektryczną, luksusową marką z wyjątkowo pięknym nowym portfolio wykorzystującym najnowsze technologie. Pierwszym przedstawicielem w pełni elektrycznego SUV-a Jaguara jest model I-PACE. To także pierwszy całkowicie elektryczny SUV w Europie!

I-PACE został skonstruowany tak, aby zapewnić najlepszą wydajność przez perfekcyjne przecinanie powietrza dla maksymalizacji zasięgu i stabilności. Wyróżnia się on płynną linią nadwozia, efektownymi przetłoczeniami na masce i charakterystycznymi tylnymi nadkolami.

W pełni elektryczny pojazd płynnie integruje technologię i dużą przestrzeń. Umieszczenie baterii pod podłogą pozwoliło na zwiększenie powierzchni użytkowej pojazdu. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się przestrzenią i większym komfortem podróżowania. Samochód na jednym ładowaniu może pokonać aż 470 km, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które po tygodniu spędzonym w mieście chcą wyjechać na łono natury, a jednocześnie żyć w zgodzie z przyrodą i troszczyć się o środowisko.

Banner Image
Banner Image

MOTO