Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Land Rover Kite Cup 2022, czyli kitesurfing na rzecz ochrony Bałtyku

W cyklu Land Rover Kite Cup 2022 odbyła się kolejna edycja Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu, w ramach której organizatorzy przekazali Fundacji Mare 15 700 zł na ochronę Bałtyku.
Banner Image
W tym roku Land Rover przekazał 15 700 zł na rzecz Fundacji Mare i ochronę Morza Bałtyckiego. Powstał także nowy portal edukacyjny bezpiecznybaltyk.com promujący ochronę Bałtyku i bezpieczeństwo nad wodą.

Ochrona Bałtyku i sport

W zeszły weekend mieliśmy okazję przyglądać się zmaganiom zawodników podczas finału Land Rover Kite Cup w Pucku. Puchar i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wingfoilu wspierane przez brytyjską markę przyciągnęły w tym roku rekordową liczbę zawodników i obserwatorów.

Tym razem organizatorzy postanowili przekazać 100 zł z wpisowego każdego zawodnika biorącego udział w Mistrzostwach na działania statutowe Fundacji MARE i ochronę Morza Bałtyckiego.

To kontynuacja współpracy, która zawiązała się w 2021 roku. Dzięki rekordowej liczbie zgłoszeń w tym roku przekazano na ten cel 15 700 zł. Powstał również portal edukacyjny bezpiecznybaltyk.com, na którym można znaleźć informacje na temat ochrony wybrzeża i wód Bałtyku, a także poradnik dotyczący zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Przystępne grafiki sprawdzą się w przypadku dzieci, a dla nauczycieli przygotowano gotowe scenariusze lekcji o Bałtyku.

Image

Łukasz Goździor

dyrektor marketingu i PR Jaguar Land Rover Polska

Kitesurfing, tak jak samochody Land Rover, jest dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat, którzy nie przestają odkrywać, stąd nasza obecność w tym sezonie przy zawodach

To była rekordowa edycja pod względem liczby uczestników i obserwujących.

Mistrzostwa organizowane są od kilkunastu lat. W tym roku spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem, pogoda dopisała, chociaż Hel jak zwykle był kapryśny, jeśli chodzi o wiatr. Na fanów kitesurfingu i coraz popularniejszego wingfoila czekała wspaniała atmosfera. Można było przyjrzeć się nie tylko zawodom, świetnym zawodnikom, ale też najnowszemu sprzętowi i spotkać się z przedstawicielami Fundacji Mare. Dodatkowo, po raz pierwszy rozegrano otwarte zawody na deskach SUP.

Między zawodami można było zobaczyć i sprawdzić możliwości kultowego Defendera na specjalnej rampie, która stanęła w porcie w Jastarni. Z kolei w Pucku można było przetestować Land Rover Discovery Sport podczas jazd próbnych.

W Formule Kite Open wśród kobiet Puchar zdobyła Izabela Satrjan, wśród mężczyzn Jan Marciniak. We freestyle’u puchar zdobyli Martyna Konkel i Marek Rowiński. Puchar Polski w Wing Race trafił do Pauliny Ziółkowskiej i Tomasza Janiaka.

Land Rover to marka dla ludzi aktywnych, posiadających gen przygody, dla których ważny jest bliski kontakt z naturą.

Banner Image
W tym sezonie na popularnych 'trójkach' w Chałupach stanął pierwszy na półwyspie rescue box, czyli walizkowy zestaw ratowniczy umożliwiający podjęcie pomocy w najtrudniejszych warunkach

Pierwszy rescue box w Chałupach

Oorganizatorzy mistrzostw postawili na Trójkach, campingu w Chałupach, pierwszy Rescue Box na Półwyspie Helskim. Zestaw ratowniczy z bogatym wyposażeniem, zdolnym pomóc w każdych warunkach, na który składa się defibrylator, leki i sprzęt podzielony według urazów oraz proste instrukcje. Takie zestawy mają pojawić się na każdym campingu na Helu i ułatwić pomoc, zanim dojadą służby ratunkowe, co biorąc pod uwagę korki na Helu, może okazać się zbawienne. – W sezonie, w wietrzne dni na Zatoce Puckiej potrafi być ponad 1000 osób. O wypadek nietrudno. Dlatego w tym sezonie stanął pierwszy na półwyspie rescue box, czyli walizkowy zestaw ratowniczy, umożliwiający podjęcie pomocy w najtrudniejszych warunkach – Michał Zieliński z Eureka Events organizującej Land Rover Kite Cup. – Jako organizatorom zależy nam na poprawie bezpieczeństwa, zwiększaniu świadomości zagrożeń i umiejętności niesienia pomocy ofiarom niebezpiecznych zdarzeń na wodzie. To wsparcie nie tylko dla obecnych tu służb ratowniczych, ale tak naprawdę dla każdego, bo każdy może uratować komuś życie.

Podczas zawodów w Pucku wszyscy chętni mogli też wziąć udział w szkoleniu z podstawowych zasad reanimacji i ratownictwa oraz pracy z urządzeniami ratowniczymi.

Banner Image

MOTO