Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mamy wreszcie doczekały się swojej aplikacji mobilnej. Poznajcie Akuku Mamo!

Na początku października w Google Play i w App Store pojawiła się nowa aplikacja dla mam Akuku Mamo. Stworzyły ją dwie przyjaciółki, Magda Tereszczuk i Marta Mroczek, które zauważyły, że kobiety na urlopach macierzyńskich często czują się samotne i potrzebują towarzystwa. Dzięki aplikacji użytkowniczki mogą zobaczyć, kto mieszka w ich okolicy, poznać inne mamy i umówić się na przykład na wspólny spacer. Założycielki śmieją się, że Akuku Mamo przypomina aplikację „randkową”, tylko że dla mam...
.get_the_title().

Aplikacja Akuku Mamo jest prosta w obsłudze i przeznaczona dla kobiet z dziećmi. O co w niej chodzi? Przede wszystkim o to, by dziewczyny mogły poznać koleżanki w swojej okolicy. – Kiedy jesteś świeżo upieczoną mamą albo właśnie przeprowadziłaś się do nowego miasta i nikogo tam nie znasz, to właśnie dzięki Akuku Mamo zorientujesz się, kto mieszka obok – wyjaśniają założycielki. Wystarczy stworzyć w  aplikacji swój profil ze zdjęciem, a także odpowiedzieć na kilka banalnych pytań dotyczących zainteresowań. Dzięki geolokalizacji można sprawdzić, o ile kilometrów oddalone są inne użytkowniczki.

W Akuku mamy mogą do siebie pisać, wysyłać „zaczepkę”, a także udzielać się na forum.

Dzisiaj trudno jest poznać drugą osobę na placu zabaw czy na ulicy. Można wymienić ze sobą kilka zdań, pogadać o dzieciach, ale tak naprawdę nie ma się pojęcia, kim jest druga osoba i czy łączą was podobne zainteresowania. Nasza aplikacja umożliwia „sprawdzenie”, z kim ma się do czynienia – wyjaśnia Magda.

Aplikacja Akuku Mamo ruszyła na początku października i zaledwie w ciągu miesiąca swoje profile stworzyło w niej ponad 3,2 tys. kobiet z całej Polski. Dziewczyny uważają, że to spory sukces, tym bardziej, że informacja o aplikacji roznosi się w dużej mierze pocztą pantoflową. – W ciągu pierwszych 24 godzin od startu zarejestrowało się ponad 560 dziewczyn. Przecierałyśmy oczy ze zdumienia – śmieje się Marta.

Dziewczyny podkreślają, że nie stoi za nimi żadna wielka firma technologiczna ani inwestor.

Nad wszystkim czuwały same, oczywiście ze świetnym programistą Ryśkiem Bilińskim na czele. Jeśli pomysł sprawdzi się w Polsce, dziewczyny planują podbój kolejnych państw. W najbliższym czasie w Akuku Mamo pojawią się również nowe funkcje.

Zdjęcie główne: Marta Maćkowiak

MOTO