Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najfajniejsze chińskie auto – Yangwang U8

Tank turns, zdolność pływania i 1,184 KM mocy - poznajcie jedno z najbardziej wyjątkowych auto na rynku jedynie za 140k euro. I coż, że z Chin?!
.get_the_title().

Yangwang U8 to luksusowy pojazd elektryczny, który został zaprojektowany, aby konkurować z takimi modelami jak Mercedes G-Class czy Land Rover Defender. Zastosowano w nim nietypowy układ napędowy, bo choć auto napędzane jest elektrycznym układem napędowym typu EREV (Electric Range Extended Vehicle), to dodatkowo jest wspomagane przez silnik spalinowy działający jako generator prądu. Głównym źródłem mocy są cztery elektryczne silniki, po jednym na każde koło, co zapewnia imponującą moc kombinowaną na poziomie 880 kW (1,180 KM) oraz maksymalny moment obrotowy 1,280 Nm, a tym dodatkowym – 2.0-litrowy turbodoładowany silnik spalinowy. Ten w przeciwieństwie do typowych hybryd nie jest bezpośrednio połączony z kołami, a służy jedynie do ładowania baterii lub zasilania silników elektrycznych.

Takich niezwykłości to auto ma więcej, a na szczególną uwagę zasługuje… zdolność pływania.

Pozwala mu na to specjalnie uszczelniona konstrukcja, która umożliwia krótkotrwałe pływanie lub utrzymywanie się na wodzie. Dzięki temu, U8 może poruszać się w wodzie do głębokości 1000 mm (1 metr) i do 30 minut, co może się przydać na przykład podczas coraz częstszych powodzi, powodowanych zmianami klimatu. System pływania w U8 nie jest aktywowany automatycznie, a jego użycie jest zalecane tylko w sytuacjach kryzysowych.

Kolejną ciekawostką jest tank turn, czyli obracania się w miejscu, co może szczególnie przydać się w trudnym terenie albo na parkingu pod Lidlem.

Auto celuje w europejski segment luksusowy, dlatego nie zabrakło wysiłków włożonych w design wnętrza i gadżeciarskiej elektroniki. Pojazd wyposażony został w podwójne ekrany o przekątnej 23,6 cala dla kierowcy i pasażera przedniego, dodatkowe ekrany dla pasażerów tylnych oraz mniejszy ekran na konsoli między tylnymi siedzeniami. Dodatkowo oferuje 70-calowy wyświetlacz HUD z rzeczywistością rozszerzoną oraz  inteligentną kontrolę głosową. Siedzenia za to uszyto z wysokiej jakości skóry Nappa z inteligentnym wspomaganiem, masażem hot-stone oraz wykończenia z drewna sapeli z Afryki. SUV jest także wyposażony w zaawansowany system audio Dynaudio Evidence Series z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos oraz lodówkę.

MOTO