Quebo nie trzymaj bitcoina pod materacem, właśnie powstał stylowy portfel na kryptowaluty

Projektant Benjamin Hubert, założyciel znanego fanom industrialnego designu studia LAYER, zaprojektował stylowy portfel sprzętowy na kryptowaluty, czyli urządzenie, na którym można bezpiecznie przechowywać monety.
.get_the_title().

Przechowywanie kryptowalut na urządzeniach podłączonych do internetu nie jest specjalne bezpieczne. Na rynku pojawiły się więc tak zwane portfele sprzętowe, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo monet i uchronić przed atakami hakerskimi.

Portfele sprzętowe pracują w trybie offline, a podłącza się je do portu USB komputera.

Kryptowalutą zarządza się dzięki oprogramowaniu open source lub specjalnym aplikacjom. Do najpopularniejszych z nich należą Ledger Nano S oraz Trezor, które – umówmy się – ładne nie są.

Benjamin Hubert, wielokrotnie nagradzany projektant, którego studio LAYER znane jest z industrialnego stylu, zaprojektował wyjątkowo estetyczny portfel sprzętowy TROVE. W sam raz dla fanów dobrego designu i kryptowalut.

Trove można nosić na nadgarstku jak zegarek lub jako naszyjnik.

Urządzenie (w trybie offline) pozwala na przechowywanie i zarządzanie monetami. Jest intuicyjne i proste w obsłudze. Użytkownicy odblokowują system za pomocą swojego podpisu EKG, czyli biometrycznej metody weryfikacji, która rozpoznaje unikalny wzór bicia serca – wystarczy dotknąć czytnik. Aktywuje to Bluetooth, który komunikuje się ze smartfonem użytkownika i umożliwia dostęp do funduszy.

MOTO