Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowe Porsche 911 uchwycone bez kamuflażu

Nowa generacja najbardziej rozpoznawalnego samochodu Porsche zostanie oficjalnie zaprezentowana na salonie motoryzacyjnym w Paryżu w październiku. Tymczasem możemy zobaczyć ją niemal w pełnej okazałości na zdjęciach szpiegowskich.
.get_the_title().

Nikt nie powinien być zaskoczony faktem, że samochód ma kształty charakterystyczne dla modelu 911 – to dziedzictwo marki z Zuffenhausen. Jest jednak kilka smaczków stylistycznych, które odróżniają generację o oznaczeniu 992 od poprzedników. Większość z nich można znaleźć w tylnej części nadwozia. Przede wszystkim wyróżnia się wąski pas świetlny, który znamy już z innych modeli z oferty Porsche.

Źródło: carscoops.com
Źródło: carscoops.com

Samochód jest szerszy niż obecny model. Został skonstruowany na bazie nowej, modułowej platformy opracowanej przez Porsche.

Posłuży ona pod kolejne generacje 718 Boxster i Cayman. Niewykluczone, że będzie stanowiła też podstawę nowego Audi R8, czy Lamborghini Huracana. O ile wymienione samochody charakteryzują się silnikiem umieszczonym centralnie, o tyle w nowej 911-stce jednostka umieszczona jest tradycyjnie za tylną osią. Platforma pozwala na elastyczność w tej kwestii  i umożliwi dodanie technologii hybrydowej.

Źródło: carscoops.com

Na zdjęciach udało się uchwycić też częściowo zakamuflowane wnętrze. Obok tradycyjnego obrotomierza dane prezentowane są na cyfrowych ekranach. W oczy rzuca się też minimalistycznie zaprojektowana dźwignia skrzyni biegów PDK oraz dotykowe przełączniki pod ekranem na konsoli centralnej. Całkowitej zmianie uległa też konsola centralna, która dopominał się o to już od dobrych kilku lat.

Źródło: carscoops.com
Źródło: carscoops.com
Źródło: carscoops.com
Źródło: carscoops.com

Początkowo zadebiutują wersje Carrera i Carrera S w nadwoziach coupe. Zaraz po nich Porsche wprowadzi do sprzedaży odmiany ze zdejmowanych dachem. Według nieoficjalnych informacji nowy model trafi do sprzedaży w lutym 2019 roku, a do napędu dwóch pierwszych odmian 911 posłuży 3-litrowa jednostka typu bokser o sześciu cylindrach i podwójnym turbodoładowaniu. Carrera będzie wyróżniać się mocą około 384 KM, a Carrera S 443 KM.

Tekst: Krystian Kaleta

MOTO