Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwszy międzynarodowy zlot Alpine w Polsce

Zlot organizowany jest przez Alpine Centre Katowice, wyłącznego dealera marki w Polsce, z okazji powrotu legendarnej marki Alpine po ponad dwudziestu latach nieobecności.
.get_the_title().

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo, jednego z francuskich dealerów Renault oraz pasjonata sportów motorowych. Model A110 „Berlinette” zwyciężył dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku, dzięki czemu marka zapisała się na karatach historii sportów motorowych.

Dziś Alpine powraca z nowym samochodem sportowym, który jest wierny ponadczasowym zasadom. A110 jak przed laty jest kompaktowy, lekki, zwrotny i gwarantuje kierowcy przyjemność z jazdy.

W dniach 18-19 sierpnia, podczas MotoClassic Wrocław na zamku Topacz, odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce. Udział zapowiedziało dziesięć załóg z Polski i z zagranicy. Gościem specjalnym będzie Jurgen Clauss, który pojawi się z dwoma unikatowymi modelami ze swojej kolekcji rajdowych egzemplarzy Alpine. Na zlocie będzie można obejrzeć Alpine Renault A110 1800 gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku oraz A110 1300S, które zwyciężyło w Rajdzie Czech w 1968 roku.

Podczas zlotu zaprezentowany zostanie nowy model Alpine A110 Premiere Edition. W najbliższym czasie do sprzedaży trafią także wersje Pure i Légende.

Polska jest jednym z 13 krajów na świecie, w których dostępne jest nowe sportowe coupé Alpine.

Tekst: KK
Zdjęcia: Renault

MOTO