Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Psy-roboty uciekły z laboratorium? Nie, za tym GIF-em kryje się inna historia

Czworonożny robot SpotMini nauczył się właśnie... otwierać drzwi. Piszemy o nowej sztuczce słynnego robota – nagranie z jego udziałem znowu viralowo rozprzestrzenia się w sieci.
.get_the_title().

Pamiętacie, jak opisywaliśmy historię robota, który uciekł z rosyjskiego laboratorium? Podobne obawy mógł budzić GIF, który pojawił się w ostatnich dniach w internecie.

Spokojnie, to kontrolowana akcja. O co chodzi? To kolejna sztuczka robota stworzonego przez inżynierów z amerykańskiej firmy Boston Dynamics, który wygląda jak żywcem wyjęty z „Black Mirror”. Czworonożny robot o nazwie SpotMini po raz pierwszy został zaprezentowany w 2016 roku. Firma wciąż go udoskonala i informuje o postępach.

W poniedziałek Boston Dynamics umieściło na YouTube 45-sekundowe wideo pod tytułem „Hey Buddy, Can You Give Me a Hand?”, które prezentuje nowe zdolności SpotMini.

Na filmie widzimy robota, który nie umie sobie poradzić z zamkniętymi drzwiami. Woła na pomoc drugiego, który wyposażony jest w specjalne „ramię”, dzięki któremu metodycznie otwiera zamknięte drzwi. Przytrzymuje je, aby pierwszy robot mógł wyjść, a potem sam opuszcza pomieszczenie.

Wideo dowodzi, że SpotMini nie tylko nauczyły się wykorzystywania nowych gadżetów, ale także zaczęły ze sobą współpracować. Filmik błyskawicznie stał się viralem, w ciągu niespełna dwóch dni wyświetlony został niemal 5 mln razy.

Poprzednie wersje SpotMini potrafiły szybko biegać, zgniatać puszki czy robić salta w tył. Co Boston Dynamics zaprezentuje nam następnym razem? Na pewno wkrótce się przekonamy.

Źródło: Dazeddigital, Designboom
Tekst: NS

MOTO