Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

QLED 8K Samsunga dzięki sztucznej inteligencji tworzy obrazy w tempie 60 klatek na sekundę

To przełomowy model.
.get_the_title().

Współczesny rynek technologiczny zdążył przyzwyczaić nas do niezwykłej intensywności, z jaką dochodzi do kolejnych zmian i innowacji. W trend przesuwania granic wyobraźni wpisują się także producenci telewizorów, czego najlepszym przykładem jest najnowszy, wchodzący właśnie do sprzedaży w Polsce model Samsunga. QLED 8K Q900R, bo o nim mowa, to kolejny krok do przodu w dostarczaniu najwyższej jakości wideo (ale i audio).

1. Telewizor ze sztuczną inteligencją

Pamiętacie jeszcze zachwyty nad jakością FULL HD lub 4K? 8K to na ich tle, odpowiednio, szesnasto- i czterokrotnie bardziej krystaliczny obraz.

Innymi słowy – kolejny gigantyczny skok technologiczny. Co jednak najciekawsze, dzięki inteligentnym algorytmom dowolnej jakości obraz (w prawie każdym przypadku) zostanie przeskalowany do poziomu jak najbliższego 8K. Ulubionymi filmami czy teledyskami będzie się więc można cieszyć zupełnie na nowo. A wszystko to dzięki procesorowi Quantum 8K.

Technologia korzystająca z uczenia maszynowego zadba o przywracanie krawędzi, redukcję szumu i budowę detalu.

2. Imponujące efekty wizualne na ekranie i… w pokoju

fot. soundandvision.com

Estetyczny i wyposażony w dużą przekątną model QLED 8K doskonale sprawdzi się jako element wystroju wnętrz. Co więcej, dzięki będącemu wyróżnikiem marki trybowi Ambient, obraz wyświetlany na ekranie może dodatkowo wchodzić w korelację ze ścianą, komponując się z nią wizualnie.

Pomyślano też o osobach, które nie lubią zalegających w domu kabli – moduł One Invisible Connect pozwoli łatwo podpiąć do niego zasilanie i zewnętrzne urządzenia.

Wisienką na torcie jest także wieszak No-Gap, dzięki któremu telewizor będzie można przytwierdzić bezpośrednio przy ścianie.

3. Przestrzenny, czysty dźwięk

Skoro tak znacząco podnoszona jest rozdzielczość i wyrazistość obrazu, byłoby niezręcznie, gdyby w tyle pozostał dźwięk. Zadbano i o to, a wspomniany procesor Quantum 8K jest odpowiedzialny także za to, by walory audio były jakościowo w pełni kompatybilne z tym, co widzimy na ekranie.

4. Zabawa jasnością i kontrastami

fot. manchikoni.com

Telewizor jest w stanie wygenerować rekordowy poziom jasności sięgający aż 4000 nitów dla ekranu o przekątnej 75 i 85 cali.

Producenci zadbali także o świetlne kontrasty, wykorzystując takie zaawansowane systemy jak HDR10+ oraz Direct Full Array Elite tak, by sceny jasne i ciemne robiły takie wrażenie, jak jeszcze nigdy.

5. Kompletna platforma Smart TV

fot. digitaltrends.com

Z poziomu menu bez problemu można dostać się do platform VOD i serwisów streamingowych, które pozwolą cieszyć się swoją ofertą w najwyższej możliwej jakości. Zasoby Netflixa, YouTube’a czy HBO Go stoją więc przed wami otworem.

MOTO