Range Rover Velar: w poszukiwaniu równowagi

Luksusowy, sportowy, ale wtedy, kiedy potrzeba biznesowy lub rodzinny. Velar to inny wymiar SUV-a. Samochód, którym ruszymy w poszukiwaniu równowagi.

Sposób, w jaki obecnie pracujemy, zmienia sposób, w jaki żyjemy. Badania pokazują, że 1/3 biurek w firmach na świecie stoi pusta. Co to właściwie oznacza? Przede wszystkim ludzie chcą pracować inaczej, a pracodawcy widzą realne korzyści takiego podejścia do przepływu pracy. Okazuje się, że się da. Więcej czasu możemy poświęcić na podróże, wypady weekendowe, pasję, rodzinę i próbę złapania równowagi w życiu – chociaż hasło work-life balance już dawno uznano za szkodliwe. Trzeba próbować po swojemu.

Elastyczność w pracy daje każdemu z nas możliwość osiągnięcia własnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz znalezienia własnej definicji sukcesu – tłumaczy Alain de Botton, filozof prowadzący projekt 'The School of Life’.

Dążąc do równowagi, szukamy rozwiązań, które odpowiedzą na różne nasze potrzeby, będą wielozadaniowe.

Banner Image
Szukanie równowagi to nie odpuszczanie, ale szczera i indywidualna definicja sukcesu, która jest uszyta na miarę naszych potrzeb i – co ważne – wartości.

Alain de Botton powtarza, że 'nie jesteś w stanie odnieść sukcesu we wszystkim’. My możemy dodać, że to prawda, ale Twój samochód może pomóc. W przypadku Range Rovera Velara kompromis nigdy nie wyglądał tak dobrze. Pojemny, ale zwinny SUV łączy nowoczesne wzornictwo, luksus i precyzyjne wykończenie z możliwością prawdziwej jazdy terenowej.

Może być tym, czym chcemy: autem na spotkania biznesowe, samochodem na wypad w góry, ale też autem rodzinnym, którym bezpiecznie rozwieziemy dzieciaki i zaparkujemy wszędzie.

Jest pakowny i komfortowy. Może się pochwalić największym w swojej klasie bagażnikiem o pojemności aż 748 l i ultratrwałą tapicerką.

Wnętrze jest minimalistyczne, nie ma tu rozpraszaczy i niepotrzebnych efekciarskich udziwnień. Nawet rozbudowany system multimedialny jest prawie niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Velar wygrywa na mieście minimalistycznym designem, spokojnie wtapiając się w nowoczesną tkankę tętniącego życiem śródmieścia. Staje się eleganckim, prestiżowym autem, którym dojedziemy na spotkanie biznesowe.

Banner Image
Fenomen sukcesu polega na tym, że nie ma uniwersalnej definicji. Próbując wyobrazić sobie sukces, na myśl przychodzi wiele scenariuszy, a wraz z wiekiem stajemy się w tym temacie coraz bardziej zniuansowani – mówi filozof Alain de Botton.

Velar to kameleon. Spektakularnie wygląda w terenie. Innowacyjne nadwozie nie pozwala zapomnieć, że jest to Range Rover. Możemy pozwolić sobie na wytyczanie nowych ścieżek, zboczyć z drogi, przejechać przez wodę (największy w klasie prześwit – 251 mm, największa w klasie głębokość brodzenia – 650 mm). To także zasługa lekkiej, sztywnej budowy, podwójnych wahaczy zawieszenia przedniego i tylnego zawieszenia Integral Link.

Naszego bezpieczeństwa pilnuje sześć poduszek powietrznych, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy czy autonomiczny system hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych.

Velar jest zwinny, szybki i bardzo mocny. Napęd All-Wheel Driver, zawieszenie pneumatyczne. Do tego technologie systemów poprawiających trakcję składają się na świetne odczucia z jazdy w terenie.

Silniki zastosowane w różnych modelach Velara to przede wszystkim wydajność – zarówno w jednostkach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Połączone z automatyczną 8-biegową skrzynią firmy ZF i napędem na cztery koła dają duży fun z jazdy.

Banner Image

MOTO