Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Samsung Galaxy Note 9 – kieszonkowa alternatywa dla laptopa?

Nowe dziecko koreańskiej marki to kolejny dowód na to, że twórcy smartfonów zdecydowanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
.get_the_title().

Smartfony z każdym kolejnym rokiem zachwycają użytkowników pulą nowych możliwości. Często jednak są to różne efekciarskie ruchy, ukierunkowane bardziej na gadżeciarzy, niż na realny komfort korzystania z urządzeń. W tym kontekście bardzo miłą informacją jest, że mający swoją premierę 9 sierpnia 2018 roku Samsung Galaxy Note 9 zaopatrzono w kilka autentycznie przydatnych i praktycznych udogodnień. Oto 5 naszych zdaniem najbardziej wartych pochwały:

1. Ulepszony rysik S Pen ze specjalnym przyciskiem

Rysik, dzięki któremu możemy z łatwością wykorzystywać dotykowy ekran smartfona oraz przenosić „analogowe rysowanie” do cyfrowego świata stał się już w modelach Samsunga standardem.

Wersja dla Note 9, posiadająca łączność Bluetooth, bardzo wyróżnia się na tle dotychczasowych. Wszystko dzięki specjalnemu przyciskowi, który umożliwia bezpośrednią ingerencję w aplikacje.

Naciskając go, możemy robić zdjęcia, kontrolować kamerę, włączać i stopować muzykę, a nawet blokować telefon. Proste, przyjemne i skuteczne.

2. Znacznie dłuższy czas pracy na baterii

Użytkownicy poprzednich modeli Samsunga często żalili się na niezbyt imponujące możliwości urządzenia w zakresie długości pracy na baterii. Przy intensywnej eksploatacji – zwłaszcza, gdy nie mieliśmy możliwości podładowania sprzętu – ta rozładowywała się maksymalnie w ciągu doby. Producent najwyraźniej uwzględnił te sugestie, gdyż w model Galaxy Note 9 zaimpmlementowano baterię o pojemności 4 tys. mAh (miliamperogodzin). Dla porównania w wersji Note 8 pojemność wynosiła 3300 mAh. Wydajność poprawiono więc o niemal 25 proc., a zmianę podkreślono dowcipnym spotem, który możecie obejrzeć powyżej.

3. Bezprzewodowa ładowarka

Ładowanie bezprzewodowe staje się coraz popularniejsze i właśnie z niego w Note 9 będziemy mogli skorzystać dzięki Wireless Charger Duo. Co więcej, jak wskazuje sama nazwa, sprzęt pozwoli zasilić jednocześnie dwa urządzenia, jeśli tylko są zgodne ze standardem Qi. Koniec nerwowego szukania kabla, który jak na złość zapodział się akurat w chwili, gdy jest niezbędny.

4. Dużo miejsca na pliki

Jak często zdarzało się wam, że wolne miejsce w smartfonie raptownie się zapełnia? W Note 9, dopasowanym jednocześnie do karty SD, poprzez którą zawsze łatwo można dodać bonusowe gigabajty, czeka na nas 128 GB pamięci. Wystarczająco, by przy konieczności pobrania jakiegoś pliku nie okazało się, że gwałtownie trzeba w tym celu coś usuwać.

5. Płynność działania

Przywieszający się telefon potrafi być niezwykle frustrujący, zwłaszcza gdy uniemożliwia nam to wykonanie istotnej w danej chwili czynności. System Exynos 9810, bazujący na czterech autorskich rdzeniach oraz czterech Cortex A-55, powinien skutecznie temu zapobiec. Dodatkowo możemy też liczyć na 6GB pamięci RAM.

MOTO