Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Superbohater Elon Musk chce zafundować filtry do wody mieszkańcom Flint

Problem z zanieczyszczoną wodą trwa już we Flint 4 lata. Szef Tesli i SpaceX postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce.
.get_the_title().

Elon Musk coraz bardziej upodabnia się w swych działaniach do superbohatera. Jeszcze kilka dni temu zmieniający świat wynalazca i milioner spieszył do Tajlandii, by wesprzeć zakończoną na szczęście powodzeniem głośną akcję ratunkową w tamtejszej jaskini. Teraz postanowił wyzwolić mieszkańców amerykańskiego miasta Flint – zamieszkiwanego przez niemal 100 tys. osób – od zagrażającego ich zdrowiu stanu bieżącej wody.

Położone w Michigan (i mające partnerstwo z… Kielcami) miejsce od 4 lat zmaga się z tym niezręcznym kłopotem. Kryzys wziął się z działań lokalnych władz, które, chcąc ograniczyć koszty, źródłem wody dla miasta uczyniły rzekę Flint. Niestety, jak to czasem bywa przy oszczędzaniu, pojawiły się skutki uboczne – w tym przypadku wysoki poziom ołowiu ze starych rur, który skutecznie podtruwa tysiące mieszkańców.

Jakie rozwiązanie przygotował na tę sytuację Musk?

We wczorajszym tweecie szef Tesli i SpaceX zadeklarował, że przygotuje i opłaci system filtrowania wody, który pozwoli doprowadzić jej stan we Flint do bezpiecznego poziomu.

Założył też w tej sprawie osobnego maila kontaktowego (flint@x.com). A wszystko to w trakcie… odbywanej właśnie wizyty w Chinach. Można?

Tekst: WM
Źródło: Hypebeast

MOTO