Szczoteczka, którą umyjesz zęby w 6 sekund i bez używania rąk

We współczesnym świecie, który cały czas pędzi, każda minuta jest na wagę złota. Chyba dlatego powstają gadżety, które mogą nam oszczędzić te kilka minut w ciągu dnia.
.get_the_title().

Wszyscy chyba znamy to uczucie, kiedy przed snem jesteśmy tak zmordowani, że umycie zębów wydaje się mission impossible. Ostatkiem sił zmuszamy się jednak do zwisania nad zlewem przez regulaminowe 2 minuty. A gdyby dało się to załatwić szybciej? Dzięki UNOBRUSH szczotkowanie zębów trwa tylko 6 sekund. Więcej czasu zajmuje niekiedy wyciśnięcie pasty z kończącej się tubki.

Twórcy UNOBRUSH wyliczyli, że dzięki urządzeniu oszczędzamy aż 95 proc. czasu poświęcanego normalnie na mycie zębów.

Oprócz tego przyrząd jest w stanie wyczyścić aż 99 proc. powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych. Inne szczoteczki wykonują to zadanie w 40-80 proc., więc punkt dla UNOBRUSH. Potrafi ona – że tak zacytujemy klasyka – tam sięgać, gdzie wzrok nie sięga. To dzięki swojej ergonomicznej budowie, która dopasowuje się do każdej jamy ustnej i tworzywa, z jakiego jest wykonany wkład myjący. To gąbka, którą po włożeniu do ust trzeba zagryźć tak, żeby dotarła wszędzie, gdzie trzeba – i wtedy dzieje się higieniczna magia.

Przy szczotkowaniu zębów za pomocą UNOBRUSH w ogóle nie musimy używać rąk. Choć należy przyznać, że te 6 sekund nie daje nam wielkiego pola do popisu w kwestii tego, co w tym czasie możemy zrobić wolnymi rękoma. Szczoteczka zatroszczy się o nasze zęby i dziąsła, ale również o higienę własną.

Stacja ładująca za pomocą światła UV dezynfekuje urządzenie po każdym użyciu, pozbywając się wszystkich zarazków.

A że jest zamykana, to nie pozwala również osiadać się na tym sprzęcie żadnym mikrobom do czasu kolejnego użycia. Twórcy nazywają UNOBRUSH pierwszą na świecie ekologiczną szczoteczką, gdyż zużywa o 95 proc. mniej energii niż szczoteczki elektryczne.

Projekt sonicznej szczoteczki UNOBRUSH pojawił się na platformie crowfundingowej Kickstarter i robi tam furorę.

Pieniądze na jego realizację zostały zebrane bardzo szybko.

Niestety produkcja i pierwsze wysyłki przewidziane są dopiero na 2019 rok, więc nie ma opcji uszczęśliwienia kogoś takim prezentem pod choinkę. A szkoda, bo ujrzenie miny osoby, która nie miałaby bladego pojęcia, co właśnie dostała, zapewniłoby nam na pewno wiele radości z dawania 😉

Źródło zdjęć: UNOBRUSH na Kickstarterze
Tekst: Kinga Dembińska

MOTO