Tesla zarejestrowała spółkę w Warszawie i rekrutuje do centrum serwisowego

Koncern Elona Muska uznał Polskę za atrakcyjny rynek, w który warto inwestować. Mimo braku oficjalnego przedstawicielstwa i zaledwie czterech superładowarek na terytorium naszego kraju, Polacy kupili w 2018 roku 53 nowe Tesle, a rok wcześniej 71.
.get_the_title().

Pod koniec minionego roku zarejestrowano spółkę Tesla Czech Republic, a teraz założono bliźniaczą firmę Tesla Poland. Siedziba znajduje się w warszawskim biurowcu przy Złotych Tarasach, a właścicielem 99,5 proc. udziałów jest Tesla Internetional B.V., czyli europejskie przedstawicielstwo z Amsterdamu. Uruchomiono też stronę internetową tesla-warszawa.com, na której można już złożyć rezerwację na wynajem krótko- i długoterminowy. W ofercie jest Model S oraz Model X w różnych wariantach mocy.

Tesla jest w trakcie uruchamiania centrum serwisowego w Czechach i Polsce. Prowadzi też rekrutację do warszawskiej spółki – szuka menedżera serwisu, dwóch techników i doradcy do spraw części zamiennych.

Za oceanem Tesla prowadzi sprzedaż głównie internetową, ale specyfika rynku na starym kontynencie jest nieco inna. Europejczycy przyzwyczajeni są do salonów sprzedaży samochodów.

Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, firma łączy swoje showroomy z serwisami. Tak jest chociażby w Berlinie, Dreźnie czy Wiedniu, a niebawem taki punkt powstanie też w Warszawie. Ostatnio pisaliśmy również o tym, że według zapowiedzi Elona Muska liczba szybkich ładowarek Tesli w Polsce podwoi się w ciągu najbliższego roku.

Tekst: Krystian Kaleta
Zdjęcia: Tesla

MOTO