Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Uber przeznacza astronomiczną kwotę na flotę autonomicznych Volvo XC90

Ta inwestycja robi wrażenie. Rozwój rynku samochodów autonomicznych najwyraźniej wchodzi w kolejną fazę.
.get_the_title().

Autonomizacja samochodów to oprócz elektryfikacji główny trend w obecnym przemyśle motoryzacyjnym. Jeśli spojrzeć szerzej na zagadnienia transportu osobowego, głównym trendem jest bez wątpienia car-sharing. Nie dziwi więc fakt, że najwięksi gracze na rynku próbują połączyć obie tendencje i wykorzystać efekt synergii.

W tym tygodniu ogłoszono, że Uber zakupi 24 tys. Volvo XC90, które będą podstawą jego autonomicznej floty przewoźnika, przeznaczając na inwestycję ponad miliard dolarów. Dostawy aut rozpoczną się w 2019 roku i będą trwać dwa lata. Szwedzkie auta początkowo pojawią się na ulicach miast w Stanach Zjednoczonych.

Partnerstwo Ubera i Volvo jest korzystne dla obu firm. Uber jest niekwestionowanym symbolem car-sharingu, natomiast Volvo dzięki funduszom chińskiego Geely ma wszelkie predyspozycje, by stać się marką globalną.

Współpraca obu marek jest odbiciem coraz większego udziału technologii w branży motoryzacyjnej, jak również całkowitej zmiany podejścia do kwestii transportu.

Zgodnie ze słowami prezesa Volvo technologia wywróciła przemysł motoryzacyjny na drugą stronę i Volvo chce być aktywną częścią tych zmian. Współpraca z Uberem, jak również nowe rozwiązania typu Care by Volvo są tego najlepszym przykładem.

MOTO