Uśmiechy na twarzach klientów motywują nas do żmudnej pracy

Samochody, które wystawiamy do sprzedaży są naszą wizytówką. Staramy się, aby każdy z nich prezentował się estetycznie i sprawiał przyjemność nowemu właścicielowi – mówi Mateusz Pankiewicz z VCentrum Team. Niezależny salon i serwis aut marek premium oferuje klientom cały wachlarz usług związanych z motoryzacją, między innymi detailing.
.get_the_title().

F5: Detailing to nie tylko mycie karoserii i odkurzanie wnętrza. By efekt końcowy był zdumiewający, cały proces należy starannie przemyśleć. Prawidłowe przeprowadzenie zabiegów wymaga też profesjonalnych kosmetyków i specjalistycznej wiedzy. W jaki sposób zdobywaliście doświadczenie?

Mateusz Pankiewicz: Kochamy pracę przy samochodach, a zwłaszcza wtedy, kiedy efekty naszej pracy wywołują uśmiechy na twarzach naszych Klientów. To nas motywuje do żmudnej pracy przy autach. Obecnie samochody, w szczególności ze środowiska marek premium, są bardzo zróżnicowane pod kątem wyposażenia i powłok lakierniczych, dlatego kluczowe jest indywidualne podejście do pielęgnowanego i zabezpieczanego egzemplarza. Każdy krok przy podejmowaniu działań musi być przemyślany, ponieważ łatwo popełnić błąd, który może być często nieodwracalny.

Wielogodzinne szkolenia praktyczne, testowe elementy karoserii, na których możemy popełniać pomyłki, zaangażowanie i precyzja – to właśnie przyniosło nam doświadczenie, które wykorzystujemy w pracy przy autach naszych Klientów.

W dzisiejszych czasach coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na detailing – nie tylko ze względu na estetykę, ale też w celu przedłużenia żywotności lakieru czy tapicerki. W jakim zakresie klienci mogą wyczyścić i zakonserwować u Was swoje auta?

Aktualnie producenci samochodów wykorzystują materiały ekologiczne, które często mają obniżoną trwałość względem materiałów stosowanych kilka lat wcześniej. Bardzo często można spotkać się z tapicerką ze skóry ekologicznej, która bardzo łatwo się odbarwia, przeciera i brudzi. Sposobem na to jest pranie i czyszczenie takiej tapicerki, a także zaimpregnowanie lub nawet zabezpieczenie ceramiczne, które podnosi jej trwałość i ułatwia jej użytkowanie.

Ekologia dotyka również powłoki lakiernicze, które są bardzo miękkie i bardziej podatne na zarysowania. Rozwiązaniem są powłoki ceramiczne, które zwiększają twardość takiej powierzchni nawet do pięciu lat.

Warto też wspomnieć o efekcie hydrofobowym utrzymującym się na powierzchni, który polega na odpychaniu cząstek wody. Efekt ten znacznie ułatwia mycie samochodu i zmniejsza podatność na zabrudzenia.

Czy każdy samochód z oferty VCentrum przechodzi zabiegi pielęgnacyjne zanim trafi do sprzedaży?

Samochody, które wystawiamy do sprzedaży są naszą wizytówką. Staramy się, aby każdy z nich prezentował się estetycznie i sprawiał przyjemność nowemu właścicielowi. Nasz fokus na jakość i sprzedaż samochodów segmentu premium obliguje nas do tego, by przed wydaniem auto przeszło odpowiedni zakres prac pielęgnacyjnych.

 

Przyjeżdżają do Was też właściciele klasycznych pojazdów, aby przeprowadzić zabiegi renowacyjne?

Tak. Takie usługi wykonujemy najczęściej kompleksowo, ponieważ mamy pełne zaplecze serwisowe, a więc możemy wykonać renowacje mechaniczne i w każdym z tych przypadków zwieńczeniem prac jest odnowa wizualna wraz z zabezpieczeniem pojazdu odpowiednimi środkami.

Czy któryś z samochodów zapadł Wam w pamięć, na przykład ze względu na ilość poświęconych mu godzin pracy?

Jest kilka projektów, o których będziemy długo pamiętać, jednak samochodem, do którego najchętniej wracamy jest zdecydowanie czarne Lamborghinii Countach 25th Anniversary. Efekt 7-miesięcznej pracy całego Zespołu VCentrum pozwolił nam spełnić jedno z marzeń naszego Klienta.

Efekt końcowy okazał się niesamowity i ciężko go opisać słowami. Dla wielu pasjonatów motoryzacji Countach zachowany w takim stanie mechanicznym i wizualnym to dzieło sztuki.

Rozmawiał: Krystian Kaleta
Zdjęcia: Krystian Kaleta, Filip Blank

MOTO