Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Volkswagen uruchomi carsharing w wydaniu elektrycznym

Platforma Volkswagen WE zostanie uruchomiona w przyszłym roku w Niemczech. W kolejnych latach obszar działalności zostanie rozszerzony o duże miasta w Europie, Ameryce Północnej i Azji.
.get_the_title().

Rynek wypożyczania samochodów, czyli tak zwanego carsharingu, wciąż ma olbrzymi potencjał – uważa Jürgen Stackmann, członek zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową. Firma planuje uruchomić usługę wynajmu pojazdów na żądanie za pośrednictwem platformy Volkswagen WE, a jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w przestrzeniach miejskich.

Flota będzie składać się tylko i wyłącznie z pojazdów elektrycznych o zerowej emisji, które będzie można wypożyczyć zarówno na kilkuminutową jazdę po mieście, jak i na dłuższą podróż – na przykład na wakacje.

Za pośrednictwem platformy, oprócz car sharingu, Volkswagen wprowadzi też rozwiązania z zakresu tak zwanej mikromobilności dla ośrodków miejskich. Kilka miesięcy temu firma zaprezentowała innowacyjne pojazdy przeznaczone do poruszania się na krótkich dystansach – kompaktowy Cityskater oraz przypominający skuter Streetmate.

Tekst: KK
Zdjęcia: Volkswagen

MOTO