Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wszechstronny, sportowy, inteligentny. Poznajcie Jaguara F-PACE

Największy SUV prestiżowej marki cechuje dynamiczny styl jazdy, prestiż i wygoda w pokonywaniu najróżniejszych odcinków Twojej drogi.

Przez prawie 100 lat Jaguar zmieniał swoje oblicze, wytyczał nowe ścieżki i przyjmował różne strategie. Zawsze jednak proponował najwyższej jakości luksusowe samochody dla wymagających kierowców. Model F-PACE nie jest wyjątkiem. Reprezentuje sztandarowe wartości Jaguarów nowej ery – połączenie strategii niskoemisyjnego zrównoważonego rozwoju z przyjemnością dynamicznego prowadzenia i luksusu kojarzonego z marką.

Model F-PACE jest częścią nowej strategii Reimagine.

Jej celem jest osiągnięcie zerowej emisji węglowej do 2039 roku i przejście na modele elektryczne od roku 2025. Firmie zależy na odpowiedzialnym oraz społecznie świadomym rozwoju, a tym samym na umożliwieniu współczesnym konsumentom czerpania przyjemności z potężnych maszyn legendarnej, brytyjskiej marki. Reimagine to unikalne środowisko dla rozwoju bezkompromisowego komfortu oraz realizacji misji inteligentnej, zielonej konsumpcji.

Image

Thierry Bolloré

CEO Jaguar Land Rover

Zrównoważony rozwój, który zapewnia nowy punkt odniesienia w zakresie wpływu na środowisko i społeczeństwo dla sektora luksusowego, ma fundamentalne znaczenie dla sukcesu Reimagine. Naszym celem jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto w całym naszym łańcuchu dostaw, produktach i operacjach do 2039 roku. Na nowo wymyślimy zrównoważony, odpowiedzialny luksus. Kluczem jest zaprojektowanie odpowiedniego ekosystemu.

Model F-PACE dostępny jest w wielu wersjach, dopasowany do indywidualnych wymagań. Wersja P550 SVR jest tą najbardziej sportową, skierowaną do wielbicieli prędkości. Wersja P400e pozwala na poczucie pełnego wymiaru luksusu prowadzenia samochodu hybrydowego 'plug-in’, a wersje 300 SPORT i 400 SPORT prezentują wszechstronność, ale przede wszystkim wyrazistą dynamikę flagowego SUV-a marki Jaguar. F-PACE sprawdzi się w każdych warunkach – na zakupach, w drodze do pracy, a także na długie wycieczki po wymagających szosach.

Banner Image
Jaguar F‑PACE
Banner Image
Jaguar F-PACE SVR
Banner Image
Jaguar F‑PACE R-Dynamic
Banner Image
Jaguar F-PACE R-Dynamic Black
Banner Image
Jaguar F-PACE 300 Sport
Sportowa stylistyka i ergonomiczna użytkowość sprawiają, że F-PACE łączy w sobie najlepsze cechy z dwóch różnych światów.

Styl drapieżnika

F-PACE to SUV, który sprawnie łączy luksus, smukłość oraz czysto użytkową praktyczność. Model otrzymał elegancki, współczesny design. Linia maski lekko wznosi się znad dynamicznych, pochyłych reflektorów, a na stylowym grillu umieszczono klasyczne logo marki z rozwartą paszczą jaguara na czerwonym tle.

Światła układają się w litery J i swoim charakterem przypominają czujne oczy drapieżnika gotowego do skoku. Dostępna jest też opcja reflektorów wykorzystująca technologię Pixel LED, która umożliwia większą rozdzielczość i jasność, a także jest w stanie zidentyfikować nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy i wyłączyć pojedyncze ‘piksele’ reflektorów w taki sposób, aby nie oślepiać drugiego kierowcy. Pozwala to na jeszcze bardziej bezpieczną i odpowiedzialną podróż.

Przedni zderzak uwydatnia sylwetkę pojazdu, a dodatkowe otwory pozwalają na wydajniejsze chłodzenie potężnego silnika V8 Supercharged. Tylny spojler pozwala na zwiększenie docisku i tym samym lepszą przyczepność przy pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wpływa to na niezwykle płynne prowadzenie maszyny i na czerpanie jeszcze większej przyjemności z jazdy.

Diabeł tkwi w szczegółach – to drobne detale sprawiają, że Jaguar znajduje się zawsze o krok dalej. W modelu F-PACE pojawiają się animowane kierunkowskazy, jasno określające kierunek jazdy. Jest też funkcja automatycznego przyciemniania lusterek po stronie kierowcy, a także funkcja ich podgrzewania.

Oryginalne i wyraziste wzornictwo jest tym, co wyróżnia Jaguara spośród innych samochodów na drodze, przyciąga wzrok przechodniów i sprawia, że F-PACE rzuca się w oczy na tle innych dostępnych na rynku SUV-ów.

Banner Image
Banner Image
Banner Image
Banner Image
Banner Image
Banner Image
W motoryzacji najważniejszy jest kierowca i jego doświadczenia.

Ma być wygodnie

Wnętrze Jaguara F-PACE wykonane jest z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane z myślą o komforcie. Ergonomiczne fotele dla kierowcy i pasażerów, z opcją masażu, mogą być pokryte szlachetną skórą Windsor z estetycznym, klasycznym wzorem i perforacjami. Idealnie wyprofilowane siedzenia są wynikiem rozwijanego przez dekady tradycyjnego, brytyjskiego rzemiosła. Skórzane tapicerki DuoLeather można indywidualnie komponować z różnymi opcjami kolorystycznymi listew, aby stworzyć unikalne, dostosowane do wizualnych potrzeb klienta wnętrza.

Kluczowym elementem Jaguara F-PACE jest system Pivi Pro, który znajduje się w samym sercu pojazdu. Umożliwia on dostęp do najważniejszych funkcji z poziomu ekranu głównego. Interfejs systemu ma 11,4 cala i jest dotykowy, a także przyjazny dla każdego użytkownika. Został zaprojektowany w taki sposób, aby przypominał korzystanie z popularnych smartfonów, przez co jest niezwykle prosty w obsłudze i intuicyjny. Aby móc utrzymać pełne skupienie na drodze, istnieje również możliwość obsługi interfejsu Pivi Pro głosem. Pivi Pro jest także dostępny z poziomu smartfona, dzięki czemu możesz zdalnie ustawić temperaturę w swoim Jaguarze albo sprawdzić poziom paliwa. Natomiast system GPS jest bardzo zaawansowany, zapamiętuje trasy, wskazuje aktualny ruch na drodze oraz może zostać wyświetlony na panelu za kierownicą.

Powietrze w F-PACE jest filtrowane i jonizowane. System filtrów nie przepuszcza zanieczyszczeń i pyłków, przez co atmosfera w samochodzie jest zawsze świeża i czysta. Pojazd posiada również funkcję izolacji dźwięku i blokuje zewnętrzny hałas, co sprawia, że wnętrze jest wyciszone i spokojne.

F-PACE ma pojemność bagażnika na poziomie 793 litrów i pod tym względem wiedzie prym w swojej klasie pojazdów. Przestrzeń bagażowa może być dodatkowo powiększona po złożeniu tylnych foteli i osiągnąć nawet do 1842 litrów pojemności.

Banner Image
Banner Image
Banner Image
Banner Image
Banner Image
W DNA Jaguara zapisana jest moc i wielkie osiągi. Pod tym względem F-PACE nie różni się od innych maszyn tej marki.

Król szosy i miejskiej dżungli

Lekka, aerodynamiczna sylwetka pozwala na wygodniejsze prowadzenie i mniejsze zużycie paliwa, a napęd na cztery koła oraz zdolność inteligentnego skanowania drogi na jeszcze większą przyczepność.

Wszystkie wersje silnikowe F-PACE wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Model dostępny jest w wersjach Plug-In Hybrid oraz elektryfikowanej Mild Hybrid (MHEV), które cechują się mniejszą emisją dwutlenku węgla. Technologia PHEV Plug-In korzysta z baterii i silnika, co pozwala na znaczne zwiększenie potencjału pojazdu. Bateria ładowana jest z zewnętrznego źródła i może być wykorzystywana w systemie hybrydowym lub osobno – przez co F-PACE staje się samochodem w pełni elektrycznym. Natomiast technologia Mild Hybrid pozwala na zbieranie energii podczas spowolniania i hamowania, a następnie wprowadza ją z powrotem do systemu, ograniczając tym samym zużycie i emisje.

F-PACE SVR jest najpotężniejszą wersją maszyny tego modelu. Posiada silnik 5,0 i V8 Supercharged, moc 550 koni mechanicznych, maksymalny moment obrotowy na poziomie 700 Nm, a do setki przyśpiesza w zaledwie 4 sekundy, na co wpływ ma unikalna funkcja Dynamic Launch.

Jaguar F-PACE posiada szereg trybów jazdy. Tryb dynamiczny pozwala na wyrazistą jazdę, gdy samochód jest bardziej responsywny. Tryb dynamiczny konfigurowalny pozwala na zindywidualizowanie cech samochodu i dostosowanie go do własnego doświadczenia – można zmienić mapowanie przepustnicy, kierowanie, zawieszenie i właściwości biegów. Tryb zimowy zapewnia natomiast maksymalną przyczepność i stabilność nawet w najbardziej zwodniczych warunkach.

MOTO