Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wybrano wschodzące polskie miasto roku

Mnogość nowych inwestycji w Lublinie można zauważyć gołym okiem. Dostrzegła to również kapituła międzynarodowego konkursu "CEE Shared Services Award", która przyznała miastu główną nagrodę w kategorii „Emerging City of the Year”. To samo jury doceniło także Trójmiasto, które uznano za najdynamiczniej rozwijający się ośrodek w Polsce.
.get_the_title().

Podczas gali przyznania nagród „CEE Shared Services Award” doceniane są przede wszystkim działania z branży usług wspólnych, do których zalicza się szeroko pojęty outsourcing i podwykonawstwo. Wyłonienie laureatów odbyło się podczas forum poświęconego nowym trendom, wyzwaniom i szansom w sektorach SSC, IT i BP, czyli zajmujących się zarówno działalnością outsourcingową, jak i nowymi technologiami. Nagrody przyznano w 25 kategoriach. Trafiły nie tylko do miast, ale również konkretnych projektów, inwestycji czy usług.

Miasta nagradzano w czterech kategoriach: najdynamiczniej rozwijającego się ośrodka w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wschodzącego – środkowoeuropejskiego i polskiego.

Źródło: UM LUBLIN

W tej ostatniej główną nagrodę otrzymał Lublin, który od lat zwraca się w stronę branży usługowej. Jury w uzasadnieniu wyboru zwraca również uwagę na projekt „Lubelska Wyżyna IT”, który ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju tej dziedziny właśnie na Lubelszczyźnie. Obserwacje i badania lubelskiego rynku pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat większość tutejszych centrów związanych z BPO, SSC, IT czy F&A rozbudowało swoją działalność. Kolejnymi czynnikami była duża liczba studentów, którzy niosą ze sobą ogromny potencjał, a także wzrost liczby nowych miejsc pracy czy niższe niż w innych miastach koszty najmu powierzchni.

Lublin jest jednym z najbardziej perspektywicznych polskich miast pod względem lokalizacji działalności usług biznesowych – komentuje wyróżnienie Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Wręczenie nagrody dla Trójmiasta / źródło: investgda.pl

Miasta wyróżnione w pozostałych kategoriach to kolejno Trójmiasto, Wilno oraz rumuńskie Iasi.

Tekst: JS

MOTO