Najlepszy polski design, czyli idealne prezenty na Święta

Przedstawiamy Wam propozycje prezentów świątecznych od polskich projektantów wybrane przez nasze Studio Jaskółka powered by F5. Polski design jest doceniany na całym świecie - przed Wami prezent idealne.
Nazwa 'BARVA' odnosi się do teorii i odbioru kolorów jako zestawienia obiektywnych właściwości fizycznych oraz subiektywnych odczuć widza.

Pani Jurek: wazon BARVA

W przypadku Magdy Jurek granica między sztuką, rzemiosłem, wzornictwem przemysłowym jest niezwykle cienka. Kolekcja wazonów BARVA koncentruje się na łączeniu abstrakcyjnych form geometrycznych z organicznym światem roślin, oferując nieograniczone możliwości i podkreślając piękno wynikające z przeciwieństw.

Nazwa 'BARVA’ odnosi się do teorii i odbioru kolorów jako zestawienia obiektywnych właściwości fizycznych oraz subiektywnych odczuć widza.

Wazony dostępne są w limitowanej serii kolorów, a ręczny proces szkliwienia i engobowania pozwala na tworzenie zaskakujących kolorów i nieoczywistych przejść tonalnych. Prezentują się atrakcyjnie, nawet bez roślin.

Cena: 1650 zł

UAU Project. Warszawskie studio, od ponad dekady tworzy dzieła, które są znane na całym świecie.

UAU Project: Goblet of Desire

UAU Project, czyli Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski, mówią o sobie cyfrowi rzemieślnicy. UAU Project oddali się drukowi 3D. Stali się inspiracją dla innych, pionierami, których styl naśladowany jest na całym świecie. Tworzą niezwykłe wazony, totemy, lampy i inne elementy, które zyskały fanów na całym świecie (zajrzyjcie koniecznie na ich Instagram).

Ich projekty znajdziecie w sklepach: od USA, czy Danii po Australię. Oboje są projektantami, artystami, ale mówią o sobie cyfrowi rzemieślnicy. Maszyny współgrają z ich procesem twórczym.

My wybraliśmy kielich Goblet of Desire z najnowszej kolekcji.

Goblet of Desire: 120 euro.

Mati Sipiora: Taca Cosmic Tray

Meble i obiekty Matiego Sipiory są tworzone tradycyjnymi metodami, na styku sztuki, rzemiosła i designu. Retrofuturyzm, futurystyczny minimalizm z ukłonem w stronę lat 80. Gładkie metalowe powierzchnie, energetyczne kolory i niezwykła forma sprawiają, że chce się mieć je wszystkie.

Ręcznie wykonane tłoczenia po bokach tej tacy nadają pozornie prostemu projektowi wyjątkowego charakteru. COSMIC TRAY jest wielofunkcyjna i może być używana zarówno jako element dekoracyjny, jak i praktyczne akcesorium na różne okazje.

Cena: 119 euro.

 

Paititi Studio: wazon Ciao!

Misją Paititi Studio jest tworzenie przedmiotów, które w swej naturze i intencji mają za zadanie działać wznosząco na wibracje.

Wazon Ciao! stanowi idealne połączenie radosnych trendów w wystroju wnętrz i współczesnej florystyki. Te unikalne formy, inspirowane antycznymi wazonami, zdobione charakterystycznymi motywami i wibrującymi kolorami, przyciągną wzrok.

Każdy wazon jest toczony na kole, co sprawia, że jest niepowtarzalny.

Cena: 850 zł

The Good Living&Co: świecznik Paonne

The Good Living&Co. to mała, lokalna manufaktura założona w 2019 roku przez Monikę Szycę-Thomas, która łączy zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnym i klasycznym designem. W rodzinie Moniki od pokoleń kultywowane są rzemieślnicze tradycje – zaczynając od pradziadka Tomasza, przez dziadka Tadeusza, który w 1957 roku założył warsztat ślusarsko-mechaniczny, po ojca Tomasza, mistrza ślusarskiego.

Ręcznie powstał również świecznik Paonne, nowość marki w sam raz na Święta.

Cena: 399 zł 

Totem Studio Warsaw to projekt artystyczny stworzony w 2020 roku, który koncentruje się na tworzeniu Totemów — kolekcjonerskich obiektów, które można napełnić osobistą intencją.

Totem Studio Warsaw: Totem Hourglass: Neon Orange

Totem to rzeźba domowa i obiekt kolekcjonerski. Nas zachwycił Totem Hourglass: Neon Orange. 

Oprócz samej produkcji Totemów, istotnym elementem działalności studia jest szerzenie idei 'totemowania’ za którym stoi założycielka i projektantka Koka Skowrońska. To nowo wprowadzony termin, który opisuje intuicyjny proces twórczy polegający na swobodnym wertykalnym układaniu przedmiotów.

Cena: 480 zł 

 

 

Dzięki zaawansowanej technologii druku 3D, Bluba Studio oferuje unikalne, modułowe lampy, które łączą funkcjonalność z wyjątkowym designem.

Bluba Studio: Blampa30

Blampa30 to wykonana w technologii druku 3D z biodegradowalnego filamentu PLA lampa z filtrem w środku. Inspirowana stylem Memphis, w której geometrycznie wykreślone łuki kontrastują z delikatnie rozpraszanym światłem.

Bluba Studio to marka stworzona przez Kajetana Luterackiego, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji innowacyjnego oświetlenia do wnętrz. Ich flagowe produkty, czyli Blampy, nie tylko oświetlają przestrzeń, ale także kreują relaksującą atmosferę.

Cena: 800 zł

366 Concept nie od dziś wskrzesza i odświeża kultowe projekty Józefa Chierowskiego.

Concept 366: krzesło 200-190 Hałas

366 Concept nie od dziś wskrzesza i odświeża kultowe projekty Józefa Chierowskiego.

Krzesło 200-190, zaprojektowane w latach 60. przez Hałasa, to ikona polskiego designu, znana ze swojego charakterystycznego oparcia i ergonomicznej konstrukcji. Projekt harmonijnie łączy subtelność estetyki Art Déco z oszczędnym duńskim wzornictwem.

Reedycja tej ikony w wydaniu 366 Concept zapewnia wyjątkowy komfort, doskonałe proporcje oraz znakomity kunszt wykonania, z poszanowaniem tradycyjnych metod rzemieślniczych.

Cena: 1.690 zł

Hasik design: lampa Alice

Alice to lampa ścienna, będąca młodszą siostrą Aurory, kontynuująca jej koncept. Wykonana z ręcznie szczotkowanego aluminium i marmuru, lampka tworzy wyjątkową grę świateł oraz form. Jej archetypiczne wzornictwo, łączące koło i prostokąt, nadaje wnętrzu ponadczasowy charakter. Każdy egzemplarz jest unikalny dzięki różnorodności żyłkowania kamienia, co dodaje lampie szczególnej wartości.

Hasik Design to studio projektowe specjalizujące się w architekturze wnętrz oraz projektowaniu i wytwarzaniu wysokiej jakości obiektów – mebli, oświetlenia i akcesoriów. To duet kreatywny – Grzegorz Hasik i Tomasz Krzyżanowski.

Cena: 2500 zł

Giera Studio: lustro Obses

Lustro Obses o nieregularnej formie to wyjątkowy model z kolekcji Amore. Jego falujący, zmysłowy kształt przyciąga wzrok dzięki niebieskiej, nieregularnej ramie. Doskonale sprawdzi się jako dekoracja w salonie, sypialni czy jadalni.

To również świetny pomysł na oryginalny prezent ślubny lub na parapetówkę, ale ucieszy też na Święta.

Kolekcja luster Amore została finalistą konkursu Dobry Wzór 202. 

Pomysłodawcą i głównym projektantem marki GieraDesign jest Aleksandra Giera.

 

Splot: Wacław

Marka Splot właśnie zaprezentowały nowy kilim – 'Wacław’ to hołd dla genialnego rysownika, architekta i malarza Wacława Szpakowskiego. Splot przywraca kilimom należne im miejsce.

Splot to genialna manufaktura współczesnych kilimów czerpiących z tradycji rzemiosła założona przez Przemysława Cepaka, który marzył o nowoczesnych kilimach. Do współpracy zaprosił ostatnią działającą tkacką Spółdzielnię w Bobowej. – Wieloletnią tradycję i doświadczenie, niespotykane dziś umiejętności, ale przede wszystkim miłość do rzemiosła, postanowiłem połączyć z wzornictwem i wrażliwością młodszych projektantów i projektantek – mówi Przemysław Cepak.

Aleksandra Żeromska dla Bosa: The Forest Spirits

Aleksandra Żeromska stworzyła dla marki Bosa kolekcję zatytułowaną „The Forest Spirits”, czerpiącą inspiracje z folkloru różnych kultur. Znana z kultowej kolekcji „Kawki” dla marki Lladró, która nawiązywała do słowiańskiego folkloru i pasji do ptaków, Żeromska tym razem wprowadza nas do świata leśnych duchów. „The Forest Spirits” to ceramiczne obiekty, przedstawiające magiczne stworzenia zamieszkujące lasy.

„Według legend zimą, kiedy noce stają się chłodniejsze, a dni krótsze, zaczynają się pojawiać Leśne Duchy. Te magiczne istoty są popularne w folklorze wielu różnych kultur, od włoskiego Silvanusa, po słowiańskiego Borowita” – opowiada Aleksandra Żeromska.

Cena:

Banner Image
Polski Obiekt Ludowy Pompowany Powietrzem - stołek PLOPP Mini Oskara Zięty zachwyci każdego miłośnika oryginalnego wzornictwa. Plus jest już ikoną polskiego designu.

Oskar Zięta: stołek Plopp mini

Stołek PLOPP Mini to prawdziwa perełka od Zieta Studio, która łączy artystyczną wizję z innowacyjnymi technologiami. Znany jako – Polski Obiekt Ludowy Pompowany Powietrzem – PLOPP zachwyca lekkością, kolorami i designem. Zięta eksperymentuje z unikalnym procesem nadmuchiwania metalu, który tworzy z płaskiej formy trójwymiarowy obiekt.

Laureat prestiżowych nagród, takich jak Red Dot Design Award 2008, ten stołek jest manifestem technologii FiDU, pokazując, jak kontrolowana utrata kontroli może przeobrazić się w coś pięknego.

Zachwyci każdego miłośnika oryginalnego wzornictwa.

Cena: 320 euro

Grynasz Studio: lampa Apolin dla Kaspa

Lampa stołowa Apolin (18 cm) w kolorze kobaltu to nasz wybór z nagradzanej kolekcji Grynasz Studio dla marki Kaspa.

Pracownia założona przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza, to dynamiczne miejsce, gdzie nowoczesne pomysły spotykają się z ekologicznym podejściem. Studio specjalizuje się w projektowaniu mebli i przestrzeni eksperymentując z materiałami i czerpiąc z rzemieślniczej tradycji.

Zespół zdobył uznanie w branży, otrzymując wyróżnienie Dobry Wzór za kolekcję lamp 'Apolin’ dla marki Kaspa.

Cena: 1500 zł 

Banner Image

Nodi Studio: lampa Venus

Anna Marciniszyn, pasjonatka porcelany, założyła Nodi Studio, tworząc miejsce, gdzie porcelana staje się sztuką. Swoją przygodę z tym wyjątkowym materiałem rozpoczęła już podczas studiów na School of Form, gdzie eksperymentowała z różnymi formami wyrazu. To właśnie porcelana, bardziej plastyczna i intymna niż metal czy drewno, stała się jej ulubionym medium do wyrażania kreatywnych pomysłów.

Porcelanowe lampy Venus, można samodzielnie zaprojektować dzięki konfiguratorowi online, lub wybrać gotowe, ręcznie malowane wzory. Każda lampa jest unikalnym dziełem sztuki.

Odwiedź Nodi Studio w Warszawie przy ul. Wspólnej 27a i odkryj magię porcelany, która zamienia się w wyjątkowe oświetlenie do Twojego wnętrza.

Dérive to idealne połączenie innowacji z estetyką, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Dérive: stołek Fragola

Dérive to studio projektowe założone przez przyjaciół ze Szczecina, Adama Skotarczaka i Jana Glińskiego, które wyrosło ze wspólnego projektu. Adam przełamuje schematy druku 3D, tworząc organiczne i nieprzewidywalne formy, a Jan rozwija modułowy system ze stali nierdzewnej, AXI3, umożliwiający tworzenie konstrukcji.

My wybraliśmy stołek Fragola.

Rozpoczęli działalność kolekcją lamp Dynks, które dzięki kloszom z PLA nie tylko oświetlają, ale i zachwycają efektem pływającej iluminacji w świetle dziennym. System AXI3, bazujący na sześciennych złączeniach, pozwala na tworzenie większych obiektów, takich jak półki czy stoły, łączących elementy drukowane w 3D z modułami ze stali.

Stołek Fragola, cena: 175 euro 

PREZENTY