Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

WASTE LESS, BUY SMART: OPLOTKA, czyli zachwycająca biżuteria z duszą

W naszym poradniku prezentowym kolejna polska marka i piękna biżuteria. OPLOTKA fajnie się rozrasta i nic dziwnego. Założycielka marki Karolina Głuchowska wierzy, że wszystko, co powstaje z sercem i z duszą ma znaczenie i jest ponadczasowe.
.get_the_title().

W naszym poradniku prezentowym WASTE LESS, BUY SMART kolejna polska marka i ponadczasowe polskie wzornictwo. OPLOTKA fajnie się rozrasta. Za biżuteryjną polską marką stoi założycielka Karolina Głuchowska. Jej minimalistyczne, ale bardzo kobiece projekty mają już rzesze fanek.

Najnowszą kolekcję (her)itage, czyli 'dziedzictwo’ zainspirowała wojna w Ukrainie. Z dnia na dzień pokazała jak wszystko, co nas otacza, jest kruche i jak łatwo możemy to stracić – tłumaczy Karolina. Kolekcja powstała we współpracy z ukraińskim złotnikiem oraz jego zespołem i jest także hołdem dla starych technik odlewniczych. Inspirowana biżuterią, którą dziedziczymy z pokolenia na pokolenie.

Punktem wyjścia do pierwszego projektu z kolekcji był pierścionek zaręczynowy mojej mamy z dużym kamieniem naturalnym i nieregularną fakturą dookoła – opowiada Karolina. Tym bardziej cała kolekcja zajmuje wyjątkowe miejsce w sercu autorki.

W kolekcji znalazły się wisiorki w klimacie vintage w połączeniu z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, kolczyki i pierścionki. Wszystko wykonane pracą rzemieślniczą, ręcznie ze srebra próby 925 złocone warstwą 1 mikrona 24 karatowego złota. Kolejnym krokiem z pewnością będą projekty w złocie, marzy nam się tworzenie biżuterii, która zostanie z naszymi klientkami na zawsze – dodaje założycielka marki.

Uzupełnieniem kolekcji (her)itage jest najnowsze dzieło marki i nowy rozdział w jej historii: perfumy FUMEE.

FUMÉE to zapach, który towarzyszy Karolinie od dawna, jest jej autorską kompozycją, która otula skórę drzewnym dymem, a jednocześnie jest świeża i zostawia za sobą kadzidłowe opary. FUMÉE to drzewna woda perfumowana z nutami bergamotki, kadzidła i drzewa agarowego. Długotrwały, intensywny unisex.

Kolekcja dostępna jest online na www.oplotka.com oraz w wybranych concept storach w Polsce.