WASTE LESS, BUY SMART: The Mar, czyli kolorowe jak cukierki skórzane torebki szyte w Polsce

THE MAR to marka stworzona przez dwie przyjaciółki, Marię i Marcelinę. Ich znak rozpoznawczy to kolor — dużo koloru! Torebki i akcesoria są szyte ręcznie w Polsce.
.get_the_title().

W naszym poradniku prezentowym WASTE LESS, BUY SMART kolejna polska marka, tym razem torebek, której jesteśmy wiernymi fanami od początku jej istnienia. THE MAR to marka stworzona przez dwie przyjaciółki, Marię i Marcelinę. Ich znak rozpoznawczy to kolor — dużo koloru! Torebki i akcesoria są szyte ręcznie w Polsce, a powstają z najnowocześniejszych skór i tkanin z ekologicznymi certyfikatami. Oto pomysły na prezenty dla fanek świadomej mody.

Bagietka Bellona

Za tą torebką przepada polski Instagram. Bagietka Bellona doczekała się już wielu odsłon kolorystycznych, ale sztandarowym odcieniem pozostaje cukierkowy róż. To ponadczasowy, dopracowany fason, który będzie prezentem na lata. THE MAR używa włoskich komponentów. Skóry to odpad odzyskiwany z przemysłu spożywczego. Przetwarzają je ultranowoczesne eko-garbarnie, dzięki temu mają kontrolowany ślad węglowy i renomowany eko-certyfikat Blue Angel.

Clam Bag

Maria i Marcelina okucia zamawiają we włoskiej rodzinnej firmie, z tradycją od lat 30. Na podszewkę do torebek wybrały wyjątkową tkaninę, składającą się z recyklingowanych plastikowych butelek i certyfikowanej bawełny. Produkty są szyte ręcznie w polskim zakładzie kaletniczym, w krótkich, numerowanych seriach. Nawet ścinki skór znajdują zastosowanie — powstają z nich naszywki na worki przeciwkurzowe, dołączane do torebek. THE MAR to coś dla fanek zrównoważonej mody, które lubią znać skład i pochodzenie produktu.

Uniwersalne, klasyczne wzory wymykają się regułom sezonowości. Poza torebkami, w ich sklepie znaleźć można skórzane akcesoria, np. portfele czy etui na laptopa. Szeroka paleta barw gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tak jak OYSTER MINI GREEN, czyli saszetka na telefon i inne drobiazgi. Możesz nosić ją przez ramię lub crossbody.

Źródło: materiały prasowe

PREZENTY