Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najbardziej satysfakcjonujących zawodów w 2023 roku według ekspertów

Milenialsi mają już na koncie średnio tyle miejsc pracy, ile osoby przechodzące aktualnie na emeryturę.
.get_the_title().

Badania przeprowadzone przez Open Study College na grupie 20 tys. dorosłych milenialsów wykazały, że osoby pomiędzy 25 a 34 rokiem życia zdążyły już pracować średnio w niemal sześciu miejscach. Dla porównania: średnia liczba pracodawców wśród osób przechodzących aktualnie na emeryturę wynosiła 7. Przebranżowienie stało się dziś więc czymś zupełnie naturalnym.

Z kolei raport Zippia wykazał, że 61 proc. pracujących Amerykanów myśli o odejściu, podczas gdy zaledwie 20 proc. wyraziło zadowolenie z tego, czym się zajmuje.

Ankiety dostarczyły też odpowiedzi na pytanie, jakie zawody zostały uznane za najbardziej satysfakcjonujące i przynoszące spełnienie. Oto one:

1. Strażak

Z jednej strony duże ryzyko i konieczność bycia w nieustannej gotowości, z drugiej – ogromna satysfakcja z udzielania pomocy. Ponadto nie ma też tu obowiązku wieloletniego zdobywania uprawnień. Zawód strażaka, według analizy Leaders, jest jednym z najbardziej emocjonalnie spełniających. W USA roczne wynagrodzenie w tej branży wynosi niemal 49 tys. dolarów.

2. Fizjoterapeuta

Terapia manualna i świadomość świadczenia ludziom pomocy w dolegliwościach bólowych również stanowi źródło zawodowej dumy.

Według raportu PayScale aż 90 proc. fizjoterapeutów uważa swoją pracę za znaczącą.

W przepytanej grupie aż 4 na 5 specjalistów podkreślało wysoki stopień satysfakcji ze swojej profesji.

3. Analityk ds. zapewnienia jakości

Analitycy zajmują się testowaniem produktów i systemów, aby upewnić się, że spełniają one standardy firm. Niezależność wykonywania obowiązków i istotna dla późniejszych klientów rola sprawiają, że i ta praca wpływa na korzystną samoocenę i ogólne zadowolenie. Według Happier Human analitycy zajmują drugie miejsce na liście najszczęśliwszych zawodów w USA. Tym bardziej, że, zwłaszcza w przypadku najlepszych specjalistów, zarobki są godziwe.

4. Nauczyciel oraz asystent nauczyciela

Możliwość przekazywania wiedzy i kształtowania młodzieży to, mimo piętrzących się czasem przeszkód, bardzo szlachetna, wręcz idealistyczna misja.

Tym samym wielu nauczycieli, nawet gdy zarobki nie są do końca zadowalające, przejawia dużą pasję i zaangażowanie.

Niezależnie, czy mowa tu o osobach w pełni wykwalifikowanych czy asystentach. Przemiał jest jednak spory: według Forbesa co drugi nowy nauczyciel odchodzi z zawodu w ciągu pięciu lat.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: WMFS

SPOŁECZEŃSTWO